Estelle Vincent, znana i ceniona architekt pochodząca z Francji, otrzymała propozycję zaprojektowania nowej siedziby biura Ekimetrics. Jej zadanie było o tyle ciekawe, że nowa siedziba znajduje się w zabytkowym budynku Haussmanna na paryskich Polach Elizejskich.

Budynek, jak większość w Paryżu, ma historyczne znacznie, natomiast sama firma jest stosunkowo młoda, ale i dynamicznie rozwijająca się w branży artystycznej. Ogromnym wyzwaniem dla pani architekt było połączenie tych dwóch światów i stworzenie spójnej powierzchni biurowej  na przestrzeni ponad 1000 metrów kwadratowych.

Aby rozbić i urozmaicić ogromne pomieszczenia, Estelle Vincent postanowiła zaprojektować drewnianą strukturę, która przebija się przez trzy poziomy biura. Eki.Cube – bo tak ją nazwano, kontrastuje z zabytkowymi wnętrzami i nawiązuje swoim kształtem do charakteru firmy. Pracownicy mają możliwość przemieszczania się pomiędzy nimi za pomocą schodów lub zjeżdżalni. Zarówno jej dolny jak i najwyższy poziom stanowi  półprywatną przestrzeń dla pracowników, resztę powierzchni zajmują sale konferencyjne. Dodatkowo Eki.Cube pełni  funkcję mebla do przechowywania dokumentów. Świetny pomysł dla pięknego wnętrza. (ms)