Ekologiczny kubek wykonany z piasku. Wrzuć go do wody, a zniknie!

Prosty, a jakże ciekawy pomysł! Projektanci ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich postanowili stworzyć kubek z jednego z najpopularniejszych materiałów na Ziemi – piasku! 

Autorzy ze studia Tinkah zainspirowali się ruchomymi wydmami, które są jednym z cudów natury w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Postanowili wykorzystać jeden z najbardziej charakterystycznych surowców swojej ojczyzny do stworzenia ekologicznych kubków. Zaletą takiego pomysłu, jeżeli uda się go wprowadzić na masową skalę, może być cena oraz dostępność surowca, który dosłownie leży na ulicach wielu afrykańskich i azjatyckich krajów. Dodatkowym atutem jest fakt, że do wykonania kubków nie są potrzebne inne materiały.


Udało się to za pomocą specjalnej, opracowanej przez Tinkah metodzie odlewania, dzięki której kubek zachowuje swoją ziarnistą fakturę, zachowując przy tym szczelność. Ciekawe jest to, że kubki są wielokrotnego użytku. Kiedy jednak zdecydujemy się ich pozbyć, wystarczy wrzucić je do wody, a po kilku dniach zmienią się w kupkę pustynnego piasku. Liczymy, że tego typu projekty już niedługo będą dostępne we wszystkich sklepach. Obecnie, można je zakupić za pośrednictwem strony producenta, a ich koszt jest wciąż wyjątkowo wysoki.