Elbląg świeci przykładem. Brzydkie szyldy przeszły metamorfozę

Sześć punktów handlowych i usługowych w Elblągu przeszło metamorfozę. Miejsca zyskały nowe szyldy, które zaprojektowali działacze Stowarzyszenia Traffic Design.

Zmianę szyldów udało się przeprowadzić dzięki inicjatywie Dobry Znak oraz gdyńskiemu Stowarzyszeniu Traffic Design, które stworzyło zewnętrzną identyfikację wizualną lokali. Punkty, w których przeprowadzono zmiany wytypowali elbląscy urzędnicy. Miasto zwyciężyło w głosowaniu internautów, którzy wskazali właśnie Elbląg jako miasto wymagające największej interwencji.

W Elblągu zrealizowano sześć projektów. Wśród nich znalazły się między innymi: zakład czyszczenia pierza, sklep wędkarski, sklep spożywczy oraz serwis urządzeń gazowych. Wśród projektantów znaleźli się Eugenia TynnaPaweł Ryżko i Grupa Projektor.

Dobrze zaprojektowany szyld może stać się wizytówką przedsiębiorcy. Ma zachęcać do wejścia do środka i skorzystania z usług. Pomimo tego, że tegoroczne głosowanie już się zakończyło przedsiębiorcy z całej Polski mogą korzystać z platformy dobryznak.org, na której znajdą projektantów i szyldziarzy. Nad całością czuwa Stowarzyszenie Traffic Design, które już od kilku lat prowadzi działania na rzecz estetyki w przestrzeni publicznej Gdyni. 

Wcześniej dzięki Traffic Design zmieniły się szyldy na warszawskiej Pradze. Pisaliśmy o tym tutaj.