Elegancki telewizor do nowoczesnych wnętrz. Oto nowe modele Philips

Nowe telewizory w portfolio marki Philips powstały z myślą o osobach, którzy zwracają uwagę na wysokiej jakości i dobrym wzornictwie. Modele Philips OLED806 i Philips OLED856 wyróżniają się cienkim ekranem, minimalistyczną obudową, brakiem ramki oraz metalizowanym wykończeniem. 

W modelu Philips OLED806 ekran opiera się na cienkich nóżkach w dwóch wersjach do wyboru (jasny lub ciemny chrom), natomiast Philips OLED856 posiada zgrabną podstawę, dzięki której ekran sprawia wrażenie, jakby unosił się nad blatem. Ciekawy i elegancki design ma również pilot, którego boki i tył zostały pokryte pozyskiwaną w sposób zrównoważony skórą szkockiej marki Muirhead.

W parze z ciekawym wzornictwem idzie również bardzo realistyczny obraz wysokiej jakości. Czerń jest głęboka, kolory żywe, a jednocześnie naturalne. W bardzo ciemnych, jak i jasnych scenach szczegóły są precyzyjnie odwzorowane, a ujęcia pełne drobiazgowych detali wyraźne. Do tego telewizory zapewniają płynny ruch w czasie transmisji sportowych czy streamingu. A wszystko to dzięki wykorzystaniu pełnego potencjału sztucznej inteligencji, która wspiera zastosowany procesor obrazu Philips P5 AI piątej generacji.


Wrażenia podczas oglądania wzbogaca dostępna tylko w telewizorach Philips technologia Ambilight w wersji czterostronnej. Jest to system inteligentnych diod LED zamontowanych z tyłu obudowy, które rzucają na ścianę światło w kolorach wyświetlanych aktualnie na ekranie. Wokół urządzenia powstaje barwna poświata, która pozwala zanurzyć się w pełni w akcji ulubionego filmu czy serialu, a sam ekran sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości. Wśród dostępnych opcji jest synchronizacja podświetlenia z dźwiękiem płynącym z telewizora (np. podczas oglądania koncertu) lub ustawienie go w jednym określonym kolorze. Dzięki temu, że Ambilight działa również przy wyłączonym ekranie, telewizor może pełnić funkcję barwnej lampy.

 

Telewizory wyposażono w udoskonaloną technologię zapobiegającą wypalaniu się matrycy – analizuje ona obraz i zmniejsza natężenie podświetlenia statycznych elementów, np. logo kanału. Philips OLED 806 pracuje na najnowszym systemie operacyjnym Android 10 TV, który posiada odświeżony, intuicyjny interfejs i współpracuje z Asystentem Google oraz Alexą. Sterowanie głosowe za pomocą wbudowanego w pilocie mikrofonu wywołuje się jednym przyciskiem. Ulubione aplikacje masz pod ręką!

Oba modele dostępne są w trzech najbardziej popularnych rozmiarach: 48, 55 i 65 cali.

Czytaj też: Technologia | Ciekawostki | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe Philips TV & Sound

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły