Eleganckie biuro w Warszawie

Eleganckie biuro w Warszawie. We wnętrzu marmur i ciemny fornir!

Eleganckie biuro w Warszawie zaprojektowały architektki z warszawskiego studia projektowego Bran&Pine. Joanna Otrębska i Weronika Pariaszewska stworzyły przestrzeń biurową, która wyróżnia się odważnym połączeniem klasycznej formy z nowoczesnymi akcentami. Projektantki szczególną uwagę zwróciły na komfort pracy użytkowników, ale także na to, aby stworzyć przestrzeń, która będzie atrakcyjna dla potencjalnych klientów firmy deweloperskiej.

Prestiżowa lokalizacja w luksusowej rezydencji na terenach dawnego kina Skarpa, nawiązująca do modernizmu międzywojennego, wymagała od twórczyń projektu wyjątkowego zaangażowania w zachowaniu odpowiedniego ducha wnętrza.

Materiały które dominują w przestrzeni to ciemny fornir i naturalny marmur. To one stanowią detal zabudowy stolarskiej, która została przełamana beżową wykładziną oraz mosiężnymi detalami pojawiającymi się w sufitowej siatce cięto-cięgnionej czy ramach szkleń. Mocnym akcentem kolorystycznym stał się wyraźny granat, który pojawia się w strefach dedykowanych dla osób wizytujących.  W ten subtelny sposób funkcjonalność przestrzeni została wyszczególniona, tak aby jej użytkownicy intuicyjnie potrafili z niej korzystać.

Wewnętrzny korytarz biura prowadzący do konferencji oraz open spacu, był pozbawiony naturalnego światła. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu w postaci siatkowego sufitu, wpuszczanym minimalistycznym oprawom oświetleniowym oraz zastosowaniu szklanych drzwi  udało się stworzyć nastrojową atmosferę. Dodatkowo, korytarz ten zyskał na prestiżu dzięki dwóm wielkoformatowym geometrycznym obrazom w stylu op-art autorstwa Pawła Wąsowskiego, które wspaniale uzupełniają klasyczne elementy wystroju. Kwadratowe kształty na obrazach artysty potęgują percepcyjne zniekształcenie widza, co sprawia, że niezależnie od tego, gdzie spojrzy, obraz wydaje się być w ciągłym ruchu. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu, wąski korytarz zyskał na przestrzeni i ciekawym wyglądzie.

W sali konferencyjnej oraz gabinecie zaprojektowano ryflowane przeszklenia, które stanowią idealne rozwiązanie dla biznesowych spotkań wymagających prywatności, jednocześnie nie odbierając naturalnego światła. Duże tafle szkła ornamentowego to nawiązanie do modernistycznej architektury, w której szkło było nieodłącznym elementem projektowania. Taka forma przeszklenia wprowadza do wnętrza dodatkową teksturę, jednocześnie stanowiąc interesujący kontrast dla gładkich ścian i minimalistycznych mebli.

Dla inwestorów, sztuka odgrywała istotną rolę, stanowiąc nie tylko element dekoracyjny, ale również wprowadzający w przestrzeń ciekawy i inspirujący akcent kulturowy. Stąd też w projekcie widzimy świecącą rzeźbę Marka Bimera, jego szkic oraz prace Magdy Grabowskiej wkomponowane w przestrzeń konferencji oraz gabinetu.

Kultowe lampy wolnostojące, ustawione w różnych zakątkach biura, nadają nastrojowe światło, które dodaje mu wyjątkowego charakteru i klimatu, przekraczając granice jedynie technicznego oświetlenia. Wszystko to sprawia, że wnętrze biura jest miejscem, w którym harmonijnie łączą się elementy tradycyjne z nowoczesnymi akcentami, tworząc wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce.

Jak wam się podoba eleganckie biuro w Warszawie autorstwa architektek z warszawskiego studia projektowego Bran&Pine?

O pracowni:  
Bran&Pine to autorska pracownia architektoniczna założona przez dwie przyjaciółki, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej – Joannę Otrębską i Weronikę Pariaszewską. „Od początku współpracy partnerki stanowią zgrany kolektyw swobodnie poruszający się w sferze architektury, architektury wnętrz oraz szeroko rozumianego designu. Ich kreatywność cenią najbardziej wymagający klienci oczekujący oferty oryginalnej w założeniach, łączącej wysublimowaną filozofię projektowania z wysmakowaną estetyką.Spójność i logika funkcjonalna, a także odporność na próbę czasu to cechy charakteryzujące ich projekty. W swoich realizacjach uwielbiają łączyć nowoczesne wzornictwo z elementami vintage, starając się tym samym zawsze odnosić do kontekstu architektonicznego danego miejsca.” – czytamy na stronie Bran&Pine  (https://branandpine.com)

źródło: Bran&Pine / https://branandpine.com 
zdjęcia: ONI stories / http://oni.com.pl 

Czytaj też: Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie  | Wnętrza | Biuro | Eklektyzm | Marmur | Drewno