Dreizehngrad

Eleganckie Disco. Jubileuszowa kolekcja lamp Dreizehngrad

Drewno i metal. Światło i kolor. Niemiecki brand Dreizehngrad, obchodzący w tym roku swoje 10 urodziny, proponuje nową linię oświetlenia.  

W 2010 roku Alexander Paul Finke założył markę, która miała sygnować projekty oświetleniowe różnych autorów. Ich wspólnym mianownikiem stał się szacunek do natury i do rzemieślniczej pracy. Finke nadał swojej marce nazwę od miejsca, w którym powstała – jest to trzynasty stopień długości geograficznej, czyli Drezno. Dziesięć lat później marka Dreizehngrad ma się świetnie, proponując nowoczesne, praktyczne lampy, produkowane z wykorzystaniem naturalnych materiałów, w dużej mierze wykonywane ręcznie. Projektanci nie tylko „rozrysowują” wzór, ale czuwają nad każdym etapem realizacji – można metaforycznie stwierdzić, że to oni oddają gotowy produkt do rąk klienta, bowiem cały proces nastawiony jest na stworzenie rzeczy nietuzinkowej, przeznaczonej dla odbiorcy nieprzypadkowego, wyrobionego, takiego, który będzie umiał ją docenić. 

Minimalizm Disco

Swoją okrągłą rocznicę marka uczciła nową linią lamp – Disco. Nazwa może zaskakiwać, bowiem proste, graficzne niemal wzory niekoniecznie kojarzą się z dyskotekowym zgiełkiem i feerią barw.  Linia obejmuje kilka wersji klosza, w którym główną rolę odgrywa fragment z litego drewna dębowego. Część modeli ma dodatkowo cienki element ze stali, pomalowany na jeden z kilku subtelnych odcieni: szary, biały, zielony, niebieski. Stalowe jest również zwieńczenie klosza, które wspaniale eksponuje żarówkę i emitowane przez nią światło. Oczywiście poszczególne elementy zostały wykonane ręcznie. Oto nowy wymiar minimalizmu: proste kształty stają się swego rodzaju „szkieletem”, który – za pomocą przemyślnie dobranych materiałów i barw – obudować można przeróżnymi  znaczeniami i odniesieniami. 

Dreizehngrad


Oświetlenie w wielu wymiarach

Zestawienie materiałów, kształtów i kolorów sprawia, że lampy Disco świetnie tańczą solo, ale będą pięknie prezentowały się także w większym zespole. Można zaprosić je do różnego rodzaju wnętrz i aranżacji. Oświetlą salon, jadalnię, pokój dziecięcy, przedpokój; kawiarnię, hotel czy inny lokal użyteczności publicznej. Zdeklarowane reprezentantki stylu skandynawskiego, złagodzą surowość industrialnego wnętrza i unowocześnią aranżację romantyczną. Wygrywają prostotą. Urodzinowy prezent dla wielbicieli marki okazuje się więc trafiony w dziesiątkę, tudzież w… trzynastkę! ;)

Pufa Design to czołowy sklep internetowy (www.pufadesign.pl) i kołobrzeski showroom z wzornictwem polskim i skandynawskim, dystrybutor marki Dreizehngrad na Polskę. Całą kolekcję lamp Disco znajdziesz TUTAJ.

Czytaj więcej: Pufa Design | Lampa | Wnętrza | Pantone

źródło: materiały prasowe Pufa Design