Budynek Syta 124 znajduje się w Wilanowie. Tworzy ją zespół czterech budynków mieszkalnych o trzech kondygnacjach z podziemnym garażem.

Projekt nowoczesnego budynku powstał w pracowni „Architektonika” Włodzimierza Motylińskiego. Bryła współgra z miejscowym krajobrazem i niskimi zabudowaniami. W środku znalazły się mieszkania w metrażach od 29 m kw do 88 m kw.

Jednym z kluczowych elementów budynku są tarasy i przestronne balkony, które wykończone zostały drewnianymi trapami. Duże drewniane okna zapewniają dobre nasłonecznienie pomieszczeń.

Zależało nam na wygodnej, kameralnej, eleganckiej przestrzeni na najwyższym poziomie. Wyjątkowa lokalizacja i bliskość natury wymagały stworzenia miejsca, w którym można ją kontemplować każdego dnia – stąd obszerne tarasy i balkony. Nowoczesną architekturę staraliśmy się pogodzić z zabytkowym klimatem królewskiego Wilanowa – mówi przedstawiciel White Stone Development.

„Syta 124” to niejedyna inwestycja White Stone Development na warszawskim Wilanowie. Spółka deweloperska działająca głównie na terenie Warszawy odpowiada również za inwestycję ZORA Wilanów.