Eleganckie mieszkanie na Żoliborzu w Warszawie

Położone na Żoliborzu w Warszawie mieszkanie zostało zakupione przez inwestora na rynku wtórnym. W nowej aranżacji jest eleganckie i pełne praktycznych rozwiązań. Wnętrze to projekt Marty Siedlok z pracowni FORMAT.

Wcześniej mieszkanie na Żoliborzu było wykończone w mocnym stylu glamour, jednak inwestor chciał ocieplić jego wnętrze i nadać mu mniej określony styl. Przestrzeń miała być odpowiednia dla młodej kobiety i równocześnie na tyle uniwersalna, aby za kilka lat spodobała się większej liczbie potencjalnych nabywców.

Mieszkanie ma aż trzy poziomy. Ich zagospodarowanie stanowiło spore wyzwanie. Aby przełamać poprzedni styl dodano elementy drewniane i wprowadzono dużo bieli. W pokoju dziennym organiczne kształty nowych mebli, drewno łączone z marmurem oraz białe tkaniny pozwoliły uzyskać pożądany efekt.

Delikatne oświetlenie składa się z opraw, które przypominają dzieła sztuki. Gabinet, który był pokojem zaprojektowanym od zera, tworzy teraz spójną całość z pozostałymi częściami mieszkania. Również w gabinecie projektantka wykorzystała sporo elementów z drewna oraz wprowadziła białe akcenty rozjaśniające przestrzeń. Spiek na ścianach nawiązuje do reszty mieszkania.

Marta Siedlok położyła duży nacisk na detale oraz jakość wykorzystanych produktów. Zaprojektowane, unikatowe biurko oraz regał mają niesamowite wykończenie z widocznie przenikającymi się warstwami drewna. Biurko wykonała firma Woodrepublic. Detale takie jak kawałki marmuru na filarach oraz półkach stanowią swoistą kropkę nad “i”.

Ostatnią zaprojektowaną przestrzenią był liczący 50 m kw. powierzchni taras, który pozwala oderwać się od zgiełku miasta i relaksować wśród zieleni. Na tarasie powstała strefa jadalniana, która składa się z dużego kamiennego stołu i grilla. Jest też część wypoczynkowa z marmurowym paleniskiem. Kolejna to część rekreacyjna – składa się ona z jaccuzi, które na miejsce pomogli przenieść alpiniści (taras znajduje się na siódmym piętrze). Dzięki schowanemu rzutnikowi latem można tu organizować pokazy kina pod chmurką.


Architekt Marta Siedlok prócz projektowania wnętrz zajmuje się także architekturą kubaturową, którą współtworzy w rodzinnej pracowni powstałej ponad 40 lat temu. W swojej pracy stara się, aby każdy projekt spełniał trzy najważniejsze zasady architektury: piękno, trwałość i użyteczność. Marta Siedlok uwielbia urzeczywistniać wymarzone przestrzenie klientów. – To niesamowity zaszczyt towarzyszyć im w tak szczególnym momencie. Łącząc moją wiedzę, talent i doświadczenie z wymaganiami inwestorów, tworzę spersonalizowane projekty – mówi projektantka.

fot. Polewany Photos (www.polewany.com)

Czytaj też:  Mieszkanie | Wnętrza | Warszawa | Art Deco | whiteMAD na Instagramie