Elektryczna latająca miotła autorstwa brazylisjkiego projektanta Alessandro Russo Silveira inspirowana jest światem Harrego Pottera. Autor tego oryginalnego projektu chciał stworzyć nowy, ekologiczny środek transportu, w którym zakochają się fani uniwersum wymyślonego przez pisarkę J.K. Rowling. 

Mówi się, że magia to technologia, której jeszcze nie znamy. Z tego założenia wyszedł Alessandro Russo Silveira, brazylisjki projektant i inżynier, który zaprojektował i wykonał wyjątkowy środek transportu inspirowany światem magii stworzonym przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling. 

Elektryczna latająca miotła przpominająca środek transportu wykorzystywany przez bohaterów książek o Harrym Potterze to tak naprawdę elektryczny jednoślad z dobudowaną rączką przypominającą trzon miotły. Rączka, poza aspektem wizualnym ma zapewniać pewny chwyt i możliwość wygodnego przemieszczania. 

Alessandro Russo Silveira zamienia elektryczny jednokołowiec w „magiczną” miotłę o długości 51cm. Pojazd wykonany jest ze stali węglowej z malowaniem elektrostatycznym. Jednoślad wyposażony jest w małe siodełko, które zapewnia większy komfort jazdy, czy jak kto woli… lotu. 

 

Ciekawy jest również sposób w jaki korzysta się z „miotły”. Aby przyspieszyć należy chwycić miotłę i pochylić się wraz z nią, aby zahamowąć użytkoniwk pochyla się do tyłu. Sposób ten znany jest między innymi z popularnym segwayów, jednak dzięki wizualnemu dodatkowi w postaci trzonu miotłu, efekt jest znacznie ciekawszy.

Czytaj też: Ciekawostki | Gadżety | Motoryzacja | Technologia | Brazylia

źrodło: www.designboom.com