Elektryczna latająca miotła. Poczuj się jak Harry Potter! 

Elektryczna latająca miotła autorstwa brazylisjkiego projektanta Alessandro Russo Silveira inspirowana jest światem Harrego Pottera. Autor tego oryginalnego projektu chciał stworzyć nowy, ekologiczny środek transportu, w którym zakochają się fani uniwersum wymyślonego przez pisarkę J.K. Rowling. 

Mówi się, że magia to technologia, której jeszcze nie znamy. Z tego założenia wyszedł Alessandro Russo Silveira, brazylisjki projektant i inżynier, który zaprojektował i wykonał wyjątkowy środek transportu inspirowany światem magii stworzonym przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling. 


Elektryczna latająca miotła przpominająca środek transportu wykorzystywany przez bohaterów książek o Harrym Potterze to tak naprawdę elektryczny jednoślad z dobudowaną rączką przypominającą trzon miotły. Rączka, poza aspektem wizualnym ma zapewniać pewny chwyt i możliwość wygodnego przemieszczania. 

Alessandro Russo Silveira zamienia elektryczny jednokołowiec w „magiczną” miotłę o długości 51cm. Pojazd wykonany jest ze stali węglowej z malowaniem elektrostatycznym. Jednoślad wyposażony jest w małe siodełko, które zapewnia większy komfort jazdy, czy jak kto woli… lotu. 

 

Ciekawy jest również sposób w jaki korzysta się z „miotły”. Aby przyspieszyć należy chwycić miotłę i pochylić się wraz z nią, aby zahamowąć użytkoniwk pochyla się do tyłu. Sposób ten znany jest między innymi z popularnym segwayów, jednak dzięki wizualnemu dodatkowi w postaci trzonu miotłu, efekt jest znacznie ciekawszy.

Czytaj też: Ciekawostki | Gadżety | Motoryzacja | Technologia | Brazylia

źrodło: www.designboom.com