Willa Elizabeth II położona jest w tętniącym życiem, amerykańskim kurorcie turystycznym Amagansett w stanie Nowy Jork.

Zaprojektowana została przez studio projektowe Bates Masi Architects, specjalizujące się w projektowaniu obiektów, których dominującym materiałem jest drewno. Ciekawa forma budynku to wynik uwzględnienia jego wszystkich właściwości akustycznych. Tak, aby mieszkańcy nie tylko mogli odpocząć w ciszy od zgiełku turystycznego miasta, ale także cieszyć się w stu proc. z pasji,  jaką jest muzyka klasyczna.

Jednym z najważniejszych detali architektonicznych są specjalnie zaprojektowane klipsy ze stali nierdzewnej. Zostały one wykorzystane do zamocowania okładziny elewacyjnej z płyt cedrowych, a także pomagają przedłużyć jego żywotność. Rozwiązanie to uwzględnia naturalną pracę materiału jakim jest drewno, które zmienia swój kształt w zależności od temperatury. Zwykłe gwoździe czy śruby z biegiem czasu zaczęłyby uszkadzać strukturę drewna niszcząc jest właściwości.

Układ i rozmieszczenie ścian zapewniać mają prywatność i dobrą izolację termiczną.W jasnych i przestronnych wnętrzach główną rolę gra bielone drewno przełamane różnymi rodzajami kamienia dekoracyjnego.

Zdjęcia: Bates Masi Architects