Elon Musk znów szokuje! Już za tydzień uruchomi podziemny tunel z autonomicznymi samochodami!

To kolejny krok na drodze w pełni autonomicznego transportu. Elon Musk, miliarder, którego nie trzeba przedstawiać, właśnie zaprezentował swój najnowszy projekt! 

Obiekt miał być w pełni otwarty jutro, jednak z powodu na nieznaczne opóźniania datę premiery przesunięto na 18 grudnia. Co takiego zaprezentuje? Po pierwsze gigantyczny podziemny tunel, który będzie służył jako autostrada dla autonomicznych pojazdów. Po drugie, autonomiczne pojazdy, które same będą decydować, którędy i z jaką prędkością jechać. Trzecim elementem premiery będzie prezentacja wind samochodowych. Windy te po najechaniu przez samochód, chwytają go w odpowiedni sposób i sprowadzają pod ziemię, umieszczając pojazd na specjalnych szynach. 

https://youtu.be/tfV8z2JY_bI

Pierwsza podziemna autostrada jest już w pełni gotowa. Powstała tuż przy siedzibie głównej firmy SpaceX należącej do Elona Muska. Ciągnąca się przez 2 mile droga przyszłości biegnie aż do stadionu Dodger Stadium, dzięki czemu pracownicy giganta będą mogli dojechać na ulubiony mecz z pracy w mniej niż 4 minuty. Przy normalnym transporcie, trasa ta zajmuje przynajmniej 30 minut.

https://youtu.be/QXrlRhYriN0