Emotional First Aid Kit – 5 przedmiotów, które odgonią Twój stres.

Stresujący dzień w pracy lub na uczelni? A może potrzebujesz po prostu trochę relaksu i chwili dla siebie. Jeśli tak, Emotional First Aid Kit jest dla Ciebie.

Projekt jest pomysłem absolwenta prestiżowej londyńskiej uczelni Central Saint Martins – Rui Sun’a. Jego głównym celem jest zwalczenie codziennego stresu, za pomocą nieco humorystycznych gadżetów. O projekcie Rui Sun mówi tak:

Niezależnie od kultury, otoczenia, dobrobytu-każdy z nas miewa „życiowe dołki”. Co jeśli zaczniemy dbać o zdrowie emocjonalne w taki sam sposób jak o fizyczne? Ten zestaw stworzony jest do zapobiegania różnym scenariuszom emocjonalnym

 

Pośród produktów znajdziemy Purpurową Maskę Kwiatową wypełnioną zapachem kwiatów. Okulary w kolorze indygo pozwalają spojrzeć na świat z innej perspektywy. Jeśli jednak potrzebujesz rozładować swoje emocje poprzez krzyk, skorzystaj z Niebieskiego Megafonu, który przekształci twój gniew w plamę z atramentu. Zielony Stetoskop służy do wsłuchiwania się w bicie serca i uspokojenia myśli przed medytacją. Naszym faworytem jest Żółta Kamizelka, którą wypełniono lekkimi, szeleszczącymi kulkami. Kto z nas, w sytuacji stresowej nie chciałby jej przyodziać?

Oczywiście projekt powstał z lekkim przymrużeniem oka. Przedmioty poza praktycznym zastosowaniem, mają w głównej mierze zwracać naszą uwagę na problemy z rozładowywaniem emocji.