Era inteligentnych rowerów? Ten jest idealny dla mieszczuchów

Gi Bike, to inteligentny, składany rower idealny dla mieszkańców dużych miast. To co jest w nim najbardziej intrygujące to lekka, składana rama oraz współpracująca z nim aplikacja, która pozwala informować na bieżąco o wszelkich zagrożeniach, zmianach komunikacji i natężeniu ruchu.

Elektorniczny Gi rower, którego złożyć można w zaledwie 3 sekundy. Rama wykonana jest z aluminium i waży 26,5 kg w standardzie, natomiast elektryczna wersja waży około 37 kg. Posiada wbudowany  zamek zapobiegający kradzieży, który blokuje się automatycznie, gdy rower jest 10 metrów właściciela. Mało tego, rowerem można “podzielić się” ze swoimi przyjaciółmi, ponieważ do systemu Gi Bike można dodać więcej użytkowników.

Jeśli kogoś zmęczy pedałowanie to może szybko przełączyć się na tryb wspomagania elektrycznego. Ta wygodniejsza forma pozwala pokonać rowerem nawet 60-70 km. Bateria w rowerze posiada też port USB dzięki czemu będzie można naładować smartfona.

Projektanci roweru zadbali o bezpieczeństwo użytkowników. W przednim kole znajdują się inteligentne światła, które potrafią rozpoznać porę dnia i nocą włączają się automatycznie. Rowerowa aplikacja pozwala też połączyć nasz rower z Facebookiem, Twitterem i Google Maps co sprawia, że rower ten jest idealnym rozwiązaniem dla mieszczuchów ceniących komfort jazdy i ciągły kontakt ze światem. Genialne! (ms)