Budynek biurowy Ericpol Software Pool zaprojektowali architekci z pracowni Horizone Studio. Zlokalizowany został wśród historycznej zabudowy w centrum Łodzi.

Projektanci nadali budynkowi kształt litery X, chcieli w ten sposób sprawić, że do wewnętrznych pomieszczeń będzie docierać maksymalnie dużo dziennego światła.

Budynek jest biurowcem klasy A, który bardzo dobrze wpisał się w klimat poprzemysłowej dzielnicy Łodzi i nie zaburzył przy tym jej historycznego charakteru. Nie było to jednak takie łatwe. Zaprojektowany obiekt składa się z dwóch czterokondygnacyjnych skrzydeł. Zespolone są one mocno przeszklonym łącznikiem. Właśnie dzięki takiemu zabiegowi budynek widziany z lotu ptaka przypomina lierę X.

Bardzo dobrze prezentuje się elewacja budynku, która ma nawiązywać do stylu XIX-wiecznych zabudowań fabrycznych. Dodatkowo, rytm mocnych przeszkleń elewacji został powtórzony we wnętrzu.

Projekt budynku zakładał zlokalizowanie na każdym piętrze przeszklonych sal konferencyjnych raz pomieszczeń biurowych i rekreacyjnych dla pracowników. Te ostatnie mają sprawić, że biurowiec stanie się idealnym miejscem do pracy. (ka)