European VR Congress w Warszawie. Największe takie wydarzenie w Polsce

European VR Congress poświęcony rozwijającej się w szalonym tempie technologii wirtualnej rzeczywistości, już 3-4 listopada odbędzie się w Warszawie. To pierwsze tak kompleksowe wydarzenie dotyczące tej technologii, okrzykniętej zgodnie technologią przyszłości.

Wirtualna Rzeczywistość (VR) już teraz jest szeroko wykorzystywanym narzędziem w rozrywce i w praktyce. Coraz szerzej korzystają z niej również media, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe. VR ma wymiar zarówno edukacyjny, jak naukowy. Każdego tygodnia słyszymy o nowych rozwiązaniach technicznych, codziennie pojawia się informacja o nowej produkcji VR. Ta technologia jest w opinii większości przyszłością.

W czasie European VR Congress będziemy więc pytali, jak szybko VR wpłynie na nasze życie. Czy je zdominuje? Jakie znaczenie będzie mieć w medycynie, turystyce, motoryzacji. Jak ta przyszłość będzie wyglądać, jakie są zagrożenia.

Tak szeroko tematyki Wirtualnej Rzeczywistości nie omawiał w Polsce jeszcze nikt. Na kongresie pojawią się czołowi producenci sprzętu, aplikacji, projektów VR. W czasie kilkunastu prezentacji i debat, eksperci i praktycy z dużym portfolio doświadczeń, opowiedzą o wyzwaniach stojących przed kinematografią, branżą reklamową, mediami. Jak nowa technologia wpłynie na nasze zakupy, na życie towarzyskie.

Równolegle do części teoretycznej odbywać się będzie expo, gdzie goście będą mogli doświadczyć, co oznacza zanurzenie w wirtualną rzeczywistość i na co stać dziś producentów tej branży. Nie zabraknie też okazji do networkingu.

Wśród publiczności pojawią się przedstawiciele większości przedsiębiorstw zainteresowanych rozwojem VR, fascynaci, producenci.vr1

Kongres odbędzie się 3 i 4 listopada we wnętrzach centrum konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik. W miejscu uznanym przez wszystkich za jedną z najbardziej interesujących placówek kultury i nauki w Polsce, docenianym również za architekturę.

Przedsięwzięcie organizują Konferencje Agora.

Magazyn WhiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

vr2

Zdjęcie: Nan Palmero (flickr/CC BY 2.0)