Wystawa “Design. Kultowe projekty XX wieku” w DESA Unicum

W DESA Unicum w Warszawie odbędzie się wystawa “Design. Kultowe projekty XX wieku”. Zwiedzający będą mogli zobaczyć 80 wyselekcjonowanych mebli i lamp, które są przykładami światowego designu. Wśród prezentowanych przedmiotów są też polskie projekty. Wystawę można oglądać od 22 maja do 3 czerwca.

Już dawno w Warszawie w jednym miejscu nie zgromadzono tylu ikonicznych mebli i dodatków. Wystawa “Design. Kultowe projekty XX wieku” jest gratką dla miłośników słynnych przedmiotów. Ich ogromnym atutem jest oryginalny wygląd i ponadczasowość, dzięki czemu świetnie prezentują się we współcześnie projektowanych wnętrzach. Wiedzą to zwłaszcza fani vintage i miłośnicy eklektyzmu – odpowiednio dobrany mebel sprzed dziesiątek lat, stanie się prawdziwą ozdobą istniejących przestrzeni.

W DESA Unicum na wystawie “Design. Kultowe projekty XX wieku” zainspirować można się wyjątkowymi przedmiotami pochodzącymi z całego świata. Wśród autorów eksponowanych przedmiotów są między innymi: Michael Ducaroy, Miroslav Navratil, Ludwik Volak, Hans J. Wegner, Jorge Zalszupin, Phillipe Starck, Marcel Breuer, Mart Stam, Verner Panton, Robert Heritage, Stefano Giovannoni czy Claude Brisson oraz Alessandro Bechni. W przestrzeni galerii zebrano meble i elementy dekoracyjne z różnych stylów, w tym m.in. Art déco, Bauhaus, Mid-Century Modern, stylu brukselskiego, Space-Age, postmodernizmu czy ikonicznej Grupy Memphis.

Czytaj więcej: TUTAJ.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

22 maj 2024 - 03 cze 2024
Zakończone

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

DESA Unicum
Piękna 1A, 00-477 Warszawa

Organizator

DESA Unicum