EX103 i futurystyczna wizja luksusowej marki Rolls-Royce

Znana, brytyjska marka samochodowa Rolls Royce przedstawiła swoją wizję samochodu przyszłości. Wiemy, jak będzie wyglądać

Marka Rolls Royce przygotowała pierwszy w historii futurystyczny model o nazwie 103EX, który w gronie znawców i motoryzacyjnych maniaków wzbudził ogromne kontrowersje. Trzeba bowiem przyznać, że daleko mu do znanej klasycznej, eleganckiej sylwetki samochodów należących do tej marki. Pomysłodawcą i autorem projektu jest Giles Taylor, główny projektant i inżynier w fabryce Rolls-Royce`a. Samochód charakteryzuje mocno futurystyczna bryła jednak posiadająca kilka klasycznych detali takich jak charakterystyczny grill czy statuetka Spirit of Ecstasy. Poza napędem elektrycznym samochód ma być wyposażony w szereg innowacyjnych  rozwiązań. Jednym z nich jest kabina, która niczym nie przypomina tych znanych nam dzisiaj. Znajdziemy w niej dwuosobową kanapę, panel audiowizualny oraz sporo przestrzeni, która – wg projektanta – umie dostosować się dostosować się do naszego nastroju, lub go…zmienić. Nie znajdziemy tam natomiast kierownicy, bo auto ma być sterowane automatycznie za pomocą nawigacji satelitarnej.
Autorzy zapewniają jednak, że to tylko konceptualna wizja i zapewne nie wiele ma wspólnego z autami, które będą produkowane za 100 lat. Dlatego wszyscy fani tej marki, mający słabość do prostej i eleganckiej formy mogą póki co spać spokojnie.