Famuła Poznańskiego odzyska blask! Miasto zapowiedziało remont

Famuła Poznańskiego znajduje się przy ulicy Ogrodowej 24. To dawny dom robotniczy, który wkrótce zmieni się w wielofunkcyjny obiekt z biurami, lokalami handlowymi, usługowymi oraz mieszkaniami.

Remontu podejmie się Łódzka Spółka Infrastrukturalna (ŁSI), która początkowo chciała, aby famuła została wyremontowana we współpracy z innym podmiotem. Remont miał być przeprowadzony w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, ale negocjacje nie przyniosły zadowalających rozwiązań. Dlatego ŁSI wyremontuje obiekt samodzielnie. Przetarg na wykonawcę remontu ogłoszony zostanie we wrześniu. Prace rozpoczną się w 2023 r.

Podpisaliśmy już umowę na wykonanie nowych kosztorysów inwestorskich, bo ostatnie są sprzed 1,5 roku i są już nieaktualne. Chcemy poznać aktualne koszty remontu, żeby zdecydować, na jaki zakres możemy się zdecydować. Wiadomo, że ceny materiałów budowlanych drastycznie ostatnio wzrosły – mówi Mariusz Łysio, dyrektor strategii i rozwoju w ŁSI.

Jest już gotowa dokumentacja inwestycji, spółka ma aktualne pozwolenie na budowę, więc aby rozpocząć remont trzeba tylko znaleźć wykonawcę.

Po remoncie famuła Poznańskiego zmieni się w Ogrodową 24. Na parterze powstanie 14 lokali, z czego 4 to restauracje. Dodatkowo powstanie 58 mieszkań oraz hostel z 41 pokojami na wynajem. Powierzchnia biurowa zajmie trzy kondygnacje budynku od strony Ogrodowej.


Ogrodowa 24 ma być przyjazna środowisku. Między budynkami pojawią się kwietne łąki, drzewa, trawniki rekreacyjne, zielone dachy, zielone ściany oraz ogród deszczowy. Obiekt uzupełni instalacja fotowoltaiczna oraz instalacja do odzysku wody szarej.

źródło: materiały prasowe, łódź.pl

Czytaj też: Łódź | Cegła | Renowacja | Elewacja | whiteMAD na Instagramie