Festiwale na koniec lata i powitanie jesieni

Po okresie pandemii, pierwszy raz od dwóch lat w Polsce wraca pełna oferta festiwali muzycznych na zakończenie lata i powitanie jesieni. Wśród bogatej oferty każdy może znaleźć coś dopasowanego do swojego gustu i posłuchać na żywo niezwykłych brzmień.

Poniżej lista wydarzeń muzycznych, które tej jesieni zdominują polski rynek festiwalowy i na które warto wybrać się z rodziną i bliskimi aby w rytmie emocji i najlepszych brzmień powitać jesień i zakończyć okres wakacji.

Gdańsk i Siesta Festival “Czujesz Klimat?”

Po dwóch latach wraca gdański festiwal, prezentujący artystów na początku swojej drogi oraz tych, którzy od lat cieszą się dużą popularnością w kraju i za granicą. Tegoroczna edycja będzie trwać w dniach od 7 do 11 września i rozpocznie ją występ Juanity Euka w Starym Maneżu. Na scenie będzie można też zobaczyć Annę Marię Jopek i Polską Filharmonię Bałtycką. 8 i 9 września w Piwnicy Rajców pojawią się Noce Fado z Dianą Vilarinho, Piwnica Rajców, a 11 września Joao de Sousa i gościnnie Natalia Grosiak, Ola Jas, Dorota Miśkiewicz i Bastarda Trio na gali Most Melancholii.

Bilety do nabycia na: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/siesta-festival/

Summer Dying Loud 2022 w Aleksandrowie Łódzkim

8 września przez scenę przewinie się kilkadziesiąt zespołów, w tym znane od lat, muzyczne marki i zespoły, które zawitały do Polski po raz pierwszy. Wystąpią m.in.: Bismarck, Nytt Land, Dola, Loathfinder, Taxi Caveman, St. John, Fertile Hump, Izzy and The Black Trees, Las Trumien, Nightrun 87, Hedone, Taxi Caveman, St. John, Fertile Hump, Izzy and The Black Trees, Las Trumien, Nightrun 87, Hedone, Czarny Bez i inni.

Festiwal Summer Dying Loud to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych każdej jesieni, organizowane od kilku lat w Aleksandrowie Łódzkim. Wydarzenie zyskało renomę w Polsce i za granicą, a w czasie wcześniejszych edycji zgromadziło tysiące fanów mocnych, muzycznych brzmień. W tym roku powraca z niezwykłymi wykonawcami, których będzie można zobaczyć i usłyszeć na gościnnym terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka.

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/summer-dying-loud/

Sądecka Jesień Kulturalna w Nowym Sączu

Od 9 września do 9 października potrwa Sądecka Jesień Kulturalna, czyli wydarzenie kulturalne ze spektaklami teatralnymi i koncertami z udziałem najwybitniejszych polskich artystów. Po pandemicznej przerwie Sądecka Jesień wraca z przytupem. Impreza odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury i w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. To gratka dla miłośników wydarzeń kulturalnych, którzy tej jesieni chcą pożegnać lato w wielkim stylu i mają apetyt na pozytywny ładunek emocji.

Tegoroczna edycja, co ciekawe, stanowi odpowiedź na zgłaszane przez widzów oczekiwania, którym organizatorzy wychodzą naprzeciw.

Bilety do kupienia na: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/sadecka-jesien-kulturalna/

Festiwal Skrzyżowanie Kultur w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

Od 9 do 11 września w Warszawie będzie miał miejsce Festiwal Skrzyżowanie Kultur, czyli jedno z najważniejszych, kulturalnych wydarzeń w Polsce i za granicą. W tegorocznej, 18. edycji pojawią się zespoły z różnych kontynentów, co jest już tradycją. Obok nich wystąpią też nasze, polskie, rodzime zespoły. To okazja by posłuchać brzmień z Białorusi, Włoch, Estonii czy Mali i zobaczyć najlepszych, polskich wokalistów i zespoły.

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/festiwal-skrzyzowanie-kultur/

Mara Fest w Sopocie

W malowniczym Sopocie, a dokładnie w Amfiteatrze Tarasów już 10 września odbędzie się Festiwal Wolnych Białorusinów wspierających naród Ukrainy. Organizatorami jest Stowarzyszenie Białorusinów Pomorza, a w programie przewidziane są nie tylko atrakcje muzyczne, ale też przybliżenie twórczości i tradycji naszych sąsiadów. W tym roku festiwal “ma kolory” żółto-niebieskie, z uwagi na agresję Rosji na Ukrainę, dlatego nie zabraknie akcentów ukraińskich i symboli wsparcia dla walczących Ukraińców.

Część środków ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz Międzynarodowej Fundacji Innowacji Medycznych w Kijowie, pomagającej ofiarom wojny.

Kup bilet na: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/mara-fest/

Letnie Brzmienia Finał na Malcie w Poznaniu i w 12 innych miastach

Już 10 i 11 września na poznańskiej Polanie Harcerza (Malta) odbędzie się muzyczny i roztańczony ogólnopolski cykl Letnie Brzmienia. Podczas dwudniowego Finału Letnich Brzmień nad jeziorem Malta wstąpi m.in.: Julia Wieniawa, Zalewski, Daria Zawiałow, Brodka i Vito Bambino.

Letnie Brzmienie to wakacyjny cykl ponad stu koncertów na świeżym powietrzu, odbywający się w 13 polskich miastach. W tym roku na scenie pojawią się najlepsi i najbardziej znani polscy artyści, którzy zabawią publiczność i pozwolą w rytmie emocji i dobrej muzyki pożegnać tegoroczne lato.

Bilety na: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/letnie-brzmienia/

Pożegnanie Lata w Ząbkach: Viki Gabor + Mateusz Mijal + Lunaria + Luka Rosi

Już 10 września na Stadionie Miejskim w Ząbkach na festiwalu z okazji pożegnania lata 2022 wystąpią: Viki Gabor, Mateusz Mijal, Lunaria oraz Luka Rosi. To idealny pomysł na rozrywkę dla całej rodziny, ponieważ w czasie imprezy dla uczestników dostępne będą stoiska z licznymi atrakcjami, a dla najmłodszych dmuchańce, wesołe miasteczko i punkty gastronomii.

Bilety do kupienia na: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/pozegnanie-lata/

To tylko niektóre z festiwali, które tego lata odbywać się będą w Polsce. Z pewnością tegoroczne edycje będą wyjątkowe, ponieważ po okresie dwuletniej pandemii na scenę wracają artyści i zespoły z kraju i zza granicy. Wejdź na eBilet.pl i kup bilet na festiwal już teraz! Dla miłośników najlepszych brzmień i ciekawych wydarzeń kulturalnych to okazja aby pożegnać lato i powitać jesień w rytmie najlepszej muzyki i gorących emocji.

Artykuł sponsorowany