Flokk otwiera showroom w Warszawie. W środku mozaika z biurowych krzeseł

Skandynawska marka Flokk wspólnie z polskim polskim producentem Profm otworzyła swój pierwszy showroom w Polsce. Wnętrze showroomu zaprojektowali architekci z pracowni mode:lina, którzy wyeksponowali meble niczym dzieła w galerii sztuki.

Showroom Flokk znajduje się w Warszawie. To nie tylko funkcjonalne wnętrze, które ma być narzędziem służącym do pracy, edukacji oraz wymianie idei, ale także przestrzeń, w której już na pierwszy rzut oka widać jakość oraz unikalne wzornictwo skandynawskiej marki. Dobrze doświetlony, industrialny lokal stał się minimalistyczną przestrzenią stanowiącą dobre tło dla eksponowanych produktów, w której pierwsze skrzypce gra efektowna, centralna instalacja wykonana z ponad setki krzeseł.

Gdy szukaliśmy pracowni szukaliśmy kogoś ze świeżym i lekkim spojrzeniem. Pracowni, która stworzy miejsce tworzące swobodną atmosferę – Magdalena Borowiec, Profm.

Ważną częścią wnętrza jest mozaika. Wykonana została z ok. 130 oparć krzesła z serii RBM Noor, które obiegają centralną część parteru, kryjąc za swoimi ścianami wszystkie pomieszczenia techniczne. Zabieg ten stał się rozpoznawalnym elementem obiektu, który jest także widoczny z zewnątrz budynku. Ekspozycję pozostałych produktów zaaranżowano wykorzystując mobilne, drewniane kubiki, a otwartą przestrzeń showroomu wydzielono za pomocą podwieszanych akustycznych paneli.

Showroom potrzebował przestrzeni wielofunkcyjnej, która będzie spełniała oczekiwania dużej liczby jej użytkowników – pracujących tam na co dzień, odwiedzających gościnnie, czy podczas dużych eventów. Tak też powstały strefa creative table, której uzupełnieniem są drewniane gabloty, eksponujące cały wachlarz próbek i materiałów.

Kolejną strefą jest living area wraz z dużym barem wykonanym z czarnej, lakierowanej blachy. Dodatkowo na piętrze zorganizowano stonowaną i spokojną strefę do pracy, dobrze doświetloną, z wydzieloną salą konferencyjną w formie drewnianego kubika oraz miejscami do spokojnej pracy. Przez całość wnętrza przewijają się panele akustyczne, które w połączaniu ze sporą ilością zieleni, tworzą optymalne środowisko pracy. Wykorzystując do aranżacji wnętrza jedynie naturalne materiały, projektanci z pracowni mode:lina postawili na projektowanie w myśl zrównoważonego rozwoju oraz z korzyścią dla środowiska, co stanowi sedno filozofii Flokk.

Zobacz również: Architektura | Architektura | Biuro  | Modelina 

Mode:lina – pracownia została założona w Poznaniu w 2009 roku przez Pawła Garusa  i Jerzego Woźniaka, którzy wcześniej byli częścią studia Liong Lie/123DV w Rotterdamie. Realizacje pracowni mode:lina cieszą się sporym zainteresowaniem mediów polskich i zagranicznych. Architekci mają na koncie ponad 200 publikacji w magazynach z całego świata. Jednym z ważniejszych osiągnięć pracowni jest Główna Nagroda Best Office Awards 2019 w kategorii Najlepszy Projekt Zagraniczny za projekt co-creatingu Brain Embassy w Warszawie. zdjęcia: Patryk Lewiński