fot. Eigenes Werk (wikimedia.org, licencja CC 1.0)

Forever 21 zamknie swoje sklepy w Polsce. Firma ogłosiła bankructwo

O swojej decyzji marka poinformowała z końcem września. W Polsce sklepy Forever 21 otwarte zostały zaledwie dwa lata temu. Teraz marka zamyka wszystkie z nich.

Likwidacją objęte zostaną sklepy w 40 krajach w tym wszystkie osiem placówek w Polsce (w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu i trzy w Warszawie). Złożony w sądzie wniosek to forma ochrony przed wierzycielami w ramach postępowania naprawczego. Teraz marka chce skupić się na tych rynkach, na których jej biznes jest rentowny – głównie w krajach Ameryki Łacińskiej.

W sumie Forever 21 posiada 800 sklepów na całym świecie. Najwięcej placówek zniknie z rynków w Europie i Azji, marka chce zamknąć blisko 400 punktów sprzedaży. Kłopoty finansowe marki pojawiły się już kilka lat temu, kiedy intensywnie zaczęła rozwijać się branża e-commerce.

Marka kłopotów ma jednak więcej. Na początku września piosenkarka Ariana Grande złożyła pozew przeciwko Forever 21, twierdząc że koncern posługiwał się jej wizerunkiem bez jej zgody, aby zwiększyć sprzedaż swoich produktów. Ariana Grande domaga się 10 milionów dolarów odszkodowania.