Fort Wola w Warszawie wraca po sześciu latach. Wkrótce otwarcie

Fort Wola zamknięto w 2017 roku. Po sześciu latach przerwy obiekt ponownie będzie można odwiedzić. Inwestor – Mayland Real Estate otwiera obiekt po sześciu latach przerwy.

Centrum handlowe Fort Wola zbudowane zostało w 2001 roku przy ulicy Połczyńskiej 4. Obiekt powstał jako centrum handlowe “pierwszej generacji”. Architektura budynku nawiązywała do estetyki postmodernizmu.

Miejsce było tłumnie odwiedzane przez warszawiaków do czasu, kiedy otwarto konkurencyjny obiekt – Wola Park. Fort stopniowo tracił na popularności aż w 2017 roku zapadła decyzja o jego zamknięciu. Początkowo planowano otwarcie w środku salonu sieci IKEA, jednak plany te porzucono.

Nowe otwarcie centrum handlowego nastąpi w czwartek 16 lutego. Obiekt w nowej odsłonie ma dwa poziomy, 72 lokale użytkowe i 900 miejsc parkingowych. Przebudowa obiektu rozpoczęła się w 2022 roku.


Nowy Fort Wola to projekt przebudowy zakładający przekształcenie istniejącego centrum handlowego I generacji – Fort Wola – w wygodne miejsce codziennych zakupów. Teren zlokalizowany przy jednej z głównych ulic Warszawy – Wolskiej, przechodzącej w ul. Połczyńską w bliskiej odległości od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich. Bezpośredni zjazd z trasy szybkiego ruchu S8 w ul. Połczyńską pozwala na szybki dojazd z prawo i lewo brzeżnej Warszawy – czytamy na stronie inwestora.

W odnowionym Forcie Wola znajdą się między innymi takie marki jak Kaufland, House, HalfPrice, Cropp, Sinsay, Rossmann, CCC, Hebe, czy Empik.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Warszawa | Ciekawostki | Sklep | Miasto | whiteMAD na Instagramie