Fototapeta z morskim widokiem – ozdoba, która odmieni Twoją codzienność

Istnieje wiele sposobów, by odmienić dotychczasowy wygląd mieszkania. Jeśli jednak marzymy o prawdziwie spektakularnej metamorfozie, potrzebna nam będzie malownicza fototapeta. Morze o spokojnej tafli lub szalejących falach wprowadzi całkowicie nową jakość do naszego wystroju. Przyroda jest znakomitym źródłem inspiracji, ponieważ nigdy  nie wychodzi z mody, dlatego to doskonały przepis na ponadczasową aranżację.

Spędzając czas na łonie natury można wypocząć jak nigdzie indziej. Rozległa plaża, rozciągające się aż po horyzont morze i błękitne niebo nad głową – czy można chcieć czegoś więc, by zapomnieć o wszystkich zmartwieniach? Jeśli mieszkamy daleko od wybrzeża i nie możemy tam bywać tak często, jak byśmy chcieli, zróbmy sobie wyjątkowy prezent. Podarujmy sobie zapierający dech w piersiach widok, który będzie cieszył nasze oczy każdego dnia, nawet jeśli mieszkamy setki kilometrów od Bałtyku. Nastrojowy pejzaż nie tylko zmieni wystrój mieszkania, ale sprawi też, że zyskamy klimat idealny do wypoczynku i relaksu. Warto dodać, że metamorfoza wnętrza pójdzie nam jak z płatka, a efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania, gdy na ścianie pojawi się fototapeta. Morze z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą codzienność!fototapeta z morskim widokiem


Zachwycająca siła żywiołu 

Przyroda rządzi się swoimi prawami i nikt nie jest w stanie jej kontrolować. Pozwólmy więc, by i w naszym salonie pokazała swoje prawdziwe oblicze. Propozycją, od której chcemy zacząć, jest pełen ekspresji pejzaż ukazujący wzburzone sztormem fale. Stalowe chmury na niebie i sięgające kilku metrów fale pokryte białą pianą sprawią, że salon stanie się miejscem niezwykłego spektaklu natury. Takie przedstawienie będzie się zachwycająco prezentować w industrialnej stylizacji. Surowe w wyrazie betonowe lub ceglane powierzchnie będą się znakomicie komponować z takim dzikim i nieokiełznanym widokiem.

fototapeta z morskim widokiem

Ciekawym pomysłem jest również fotografia ukazująca wzburzone fale widziane z lotu ptaka. W takim ujęciu morskie odmęty przypominają gładką powierzchnię szlachetnego minerału. Jeśli jednak tak dramatyczny w wyrazie krajobraz nie pasuje do naszego salonu, świetną alternatywą jest spokojniejsza w wyrazie fototapeta. Morze Bałtyckie z charakterystycznymi drewnianymi falochronami ukazane tuż po sztormie to idealny pomysł na ozdobienie minimalistycznego wnętrza. Więcej fototapet z bajecznymi krajobrazami znajdziecie klikając TUTAJ.

Widok, który ukołysze do snu

Szum fal jest niezwykle relaksujący. Niektórzy przed snem włączają na swoim telefonie takie właśnie nagranie, by w ten sposób szybciej usnąć. Żeby jednak w pełni cieszyć się nadmorskim klimatem, potrzebna nam będzie dodatkowo odpowiednia fototapeta. Morze, sypialnia, uspokajający szum – to idealne zestawienie, by zamienić zwykłe pomieszczenie w naszą własną oazę spokoju! Jaki wzór proponujemy do tego pokoju? Naszym faworytem jest artystyczna kompozycja. Zamiast fotografii postawmy na wzór, który ukazuje malunek olejnymi lub wodnymi farbami. Delikatne w wyrazie przedstawienie nie tylko stworzy nastrojowy klimat w sypialni, ale będzie również znakomitym rozwiązaniem dla zmęczonych oczu. Najchętniej wybieranym motywem dekoracyjnym jest z pewnością zachód słońca. Czerwona kula, która chowa się za horyzontem, sprawia, że zarówno niebo, jak i morska tafla pokrywa się przepiękną feerią barw. Taki widok z pewnością ukołysze nas do snu. Świetną alternatywą będzie także przedstawienie latarni, której strzelista sylwetka góruje nad spokojną powierzchnią błękitnej wody.

Kąpiel w egzotycznym morzu

A gdyby nadmorski klimat wprowadzić do wystroju łazienki? Jest to integralna część naszego mieszkania, dlatego to pomieszczenie również zasługuje na efektowny wygląd. Wodoodporne fototapety sprawiają, że bez żadnych obaw możemy udekorować ścianę, a ozdoba będzie nam służyć przez lata w niezmienionej formie. Do tej pory proponowaliśmy pełne ekspresji pejzaże, nastrojowe widoki lub malarskie kompozycje. Teraz przyjrzymy się minimalistycznym w wyrazie przedstawieniom, które będą pasować jak ulał do nowoczesnej, oszczędnej w wyrazie aranżacji. Chcemy bowiem zaproponować czarno-białe ilustracje przypominające odręczne rysunki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że sprawdzi się ono nawet w bardzo kameralnym metrażu, ponieważ odznacza się subtelnym charakterem i nie przytłoczy pomieszczenia. Wybraliśmy dwa wzory. Pierwszy ukazuje nadmorskie wybrzeże z latarnią, molo i niewielkim statkiem kołyszącym się na falach. Drugi pomysł pozwoli się nam zagłębić w podmorski świat. Na ścianie pojawią się bowiem wodorosty i koralowce, a także najprzeróżniejsze ryby. Kąpiel w takim otoczeniu nabierze nowego charakteru.

Ścienna dekoracja wystarczy, by nasza codzienność zmieniła się nie do poznania. Wprowadźmy do wnętrza morski pejzaż i cieszmy się nie tylko odmienionym wystrojem, ale przede wszystkim miłym dla oka klimatem, który pozwoli nam się zrelaksować i zapomnieć o wszelkich troskach. Więcej najmodniejszych wzorów znajdziecie na stronie myloview.pl.

Czytaj więcej: Wnętrza | Grafika | Metamorfoza | Mieszkanie

fototapeta z morskim widokiem

źródło: myloview.pl