Frank Gehry zaprojektował nowy butik Louis Vuitton. 

Frank Gehry to architekt, którego nie trzeba przedstawiać. Projektant, inżynier  i niekwestionowany autorytet świata architektury zaprezentował właśnie swój najnowszy budynek, który będzie pełnił funkcję butiku znanego domu mody – Louis Vuitton.

Nowy butik Louis Vuitton powstał w samym sercu Seulu, stolicy Korei Południowej. Architekt zaproponował oryginalną bryłę, której podstawą jest monumentalna kostka wykonana z białego marmuru. Jej szczyt ozdobiła przeszklona korona, która od razu na myśl przywołuje inne dzieła Ghery’ego. Architekt projektując budynek chciał stworzyć wrażenie lekkości. Do nadania obiektowi właśnie takich kształtów zainspirowały go ptaki wzbijające się do lotu.


W pięciopiętrowym budynku, którego wnętrza zaprojektował Peter Marino klienci znajdą nie tylko ubrania i akcesoria z najnowszych kolekcji Louis Vuitton, ale także dzieła sztuki, czy elementy wystroju wnętrz. Warto również dodać, że każde z pięter zostało zaprojektowane w nieco innej estetyce co ma dawać wrażenie, że każde z nich jest innym, niezależnym światem. Całość uzupełniają meble pochodzące od najbardziej kultowych projektantów . 

zdjęcia: Yong Joon Choi