Futurystyczna i skromna. Tak wygląda tajemnicza kolekcja młodych projektantów

Synthetic Thoughts Where Palettes Pop czyli STWPP to wynik współpracy Dennisa Bareiro i Isabelli Doelwijt. Poznali się jeszcze na studiach na kierunku projektowanie mody. Każdy z nich zaprojektował kolekcję w oparciu o zupełnie różne pojęcia.

Kolekcja Dennisa Bareiro to linia odzieży o dość tajemniczej nazwie S-ET > EP -O:21:39. Ubrania zostały zainspirowany tematyką młodzieżową, minimalizmem i płynącym czasem. W swojej twórczości projektant odwołuje się do ważnego dla niego filmu który został pokazany mu gdy był jeszcze małym dzieckiem, po części film właśnie jest tajemnicą rozwikłania zagadki nazwy kolekcji (jeśli zgadniecie jaki film Dennis miał na myśli to dajcie nam znać, z pewnością na 21 minucie i 39 sekundzie znajduje się ciekawa scena).

Isabella Doelwijt stworzył natomiast kolekcję dla kobiet, którą nazwała MAIOHWN. Co to oznacza? Artystka przyznaje, że słowo wymyśliła tylko na potrzeby własnej kolekcji. Młodzi projektanci łącząc swoje siły, stworzyli serię ubrań, które z jednej strony różnią się bardzo od siebie, a z drugiej stanowią pewną jedność. (ms)

całość.