Futurystyczny dom w Alpach Szwajcarskich. Ten projekt robi wrażenie!

Futurystyczny dom w Alpach Szwajcarskich zapojektował londyński architekt Miroslav Naskov. Jego celem było stworzenie nowoczesnego domu jednorodzinnego, który poprzez swoje organiczne, nieregularne kształty wtopi się w górski krajobraz. 

Zaprojektowany przez Miroslav’a Naskov’a futurystyczny dom w Alpach Szwajcarskich ma być pokazem możliwości projektowych, technologicznych i konstrukcyjnych pracowni, którą złożył londyński architekt. Architekt tłumaczy, że jeżeli znajdzie się klient gotowy zainwestować w taki budynek, nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć budowę.


Ze względu na to, że budynek miałby powstać na zalesionej działce w Szwajcarii, Naskov zaproponował organiczne, nachodzące na siebie w nieregularny sposób formy, które ze względu na swoje ułożenie sprawiają wrażenie, jakby dom wyłaniał się z ziemi niczym wielka roślina lub grzyb. Co więcej między obłymi strukturami architekt zaplanował dwa owalne baseny, które mają imitować górskie jeziora. Wewnątrz budynku znalazło się miejsce na dziedzińce i świetliki, w których rozplanowano nasadzenia drzew i krzewów, które mają jeszcze bardziej zbliżać dom do natury.

Oprócz płynnych form, architekt zastosował również dużą ilość przeszkleń, aby zatrzeć granicę między wnętrzem zewnętrzem, tym co naturalne i sztuczne. Ogromne połacie szkła od podłogi do sufitu oferują widoki na drzewa, a wysunięte tarasy pozwalają na bezpośrednie korzystanie z uroków górskiego otoczenia. Przeszklenia połączone z organicznymi, betonowymi formami nadają bryle lekkości. Bez nich futurystyczny dom w Alpach Szwajcarskich mógłby okazać się zbyt toporny i monolityczny, a co za tym idzie, źle komponowałaby się z otoczeniem lasu.

Jeżeli spodobał Ci się dom od Miroslav’a Naskov’a zachęcamy do zapoznania się z innymi futurystycznymi wizjami architektów, które mieliśmy przyjemność opisywać w naszym serwisie. Wśród nich:
Imponująca willa Putina. Architekt zaprojektował ją w Soczi (Czytaj TUTAJ) 
Dom wokół skały, czyli betonowa willa na środku pustyni. (Czytaj TUTAJ)
Betonowy dom na skale. Brutalistyczna willa od irańskiego architekta. (Czytaj TUTAJ)
– Willa w skale. Spójrzcie na przeszklony basen! (Czytaj TUTAJ) 

Czytaj też: Szwajcaria | Dom jednorodzinny | Beton | Szkło | Las | whiteMAD na Instagramie

źródło: https://www.i-mind.uk