fot. DiegoENE

Futurystyczny pomysł na piknik w mieście

Projektanci ze studia AtelierTERATOMA postanowili odpowiedzieć na potrzeby ludzi żyjących w wielkich miastach. Przygotowali przenośny zestaw, dzięki któremu można zorganizować piknik z przyjaciółmi.

Projektanci przeanalizowali historię jedzenia na wolnym powietrzu i ideę pikniku zinterpretowali na nowo. Według ich przekonań, współcześnie pikniki powinno się organizować nie tylko na skrawkach zieleni, ale w centrach gęsto zabudowanych miast. Chcąc się spotkać z przyjaciółmi nie powinniśmy zrażać się betonowymi placami, wszak każde miejsce może być dobre do celebrowania chwili.

Futurystyczny gadżet składa się z kilku elementów. Specjalny stół został wyposażony w panele słoneczne, które gromadzą energię i umożliwiają podłączenie do stołu smartfonów. Zadbano o to, aby pojawiły się tam wyjścia USB. Prócz tego piknikowy zestaw zawiera głośnik, przez który bezprzewodowo można słuchać muzyki, ekran, na którym odczytywać można wiadomości od znajomych oraz lampki. Idea bardzo nam się podoba, ale na szczęście możemy korzystać z klinów zieleni, których w centrach miast jeszcze trochę zostało.