Gabinety lekarskie Ateny 8 w Gdańsku. Wnętrza mają koić nerwy pacjentów!

Gabinety lekarskie Ateny 8 zlokalizowane w gdańskiej dzielnicy Osowa to najnowsze dzieło Pracownia BARAK . Projekt obejmował przebudowę istniejącej części mieszkalnej i przekształcenie jej w usługową (bez ingerencji w kształt budynku) oraz stworzenie nietuzinkowego wnętrza.

Wizyta u lekarza potrafi być stresująca, dlatego wnętrze powinno działać na nich kojąco. Stonowane odcienie zieleni i szarości w połączeniu z bielą, mosiądzem i lastryko dają poczucie harmonii i spokoju. Najwięcej przestrzeni powstało w poczekalni, w miejscu gdzie w trakcie oczekiwania na wizytę spotyka się nieznajomych. Ta kwestia wydawała nam  się kluczowa w szalonych covidowych czasach. W oczekiwaniu na wizytę można zasiąść wygodnie na pięknych drewnianych krzesłach polskiej produkcji.


“Jak w każdym projekcie, mieszamy nowe z tym co zastane. Inwestorzy mieli tylko 2 prośby: wykorzystać w stopniu maksymalnym wyposażenie starych gabinetów oraz stworzyć bezpretensjonalne wnętrze, w którym pacjenci będą mogli poczuć się na luzie.” – mówią autorzy wnętrza z Pracownia BARAK 

Całości dopełniają czarne detale: kinkiety, lustro, wiszące stoliki, gniazdka elektryczne, emaliowane numerki gabinetów i wieszak na garderobę. W poczekalni oraz na klatce schodowej swoje miejsce odnalazły oryginalne i trochę nie z tego świata obrazy łódzkiego artysty. Piękno tkwi w prostocie!

Czytaj też: Wnętrza | Architektura w Polsce | Gdańsk | Minimalizm

TYTUŁ: gabinety lekarskie ateny 8
AUTORZY PROJEKTU: Barbara i Radosław Klimek / Pracownia BARAK 
Facebook: www.facebook.com/pracowniabarak
Instagram: @pracowniabarak
MIEJSCE: Gdańsk
DATA REALIZACJI: 2020
ZDJĘCIA: Jakub Nanowski PERSPEKTYWA

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły