Galeria Rusz stworzyła najdłuższy mural w Płocku!

Na ogrodzeniu płockiego ZOO powstał piękny, kolorowy mural autorstwa artystów z Galerii Rusz. Mural ma 120 metrów długości i 250 metrów kwadratowych powierzchni. Artyści poprzez swoją pracę zapraszają do doświadczania świata przyrody wszystkimi zmysłami.

Projekt muralu wyrasta z nowoczesnej idei współczesnych ZOO jako miejsc bardzo ważnych dla ochrony przyrody i przetrwania zagrożonych gatunków. Artystom bardzo spodobała się idea Płockiego ZOO: “Postrzeganie ogrodów zoologicznych wyłącznie jako miejsc rozrywki jest już dziś mocno przestarzałe. Wizja współczesnego ogrodu zoologicznego jest odzwierciedleniem jego rzeczywistej roli w działaniach podejmowanych na rzecz ochrony dzikich gatunków zwierząt, propagowania idei ochrony przyrody, prowadzenia badań naukowych i szerokiej edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach.” – Bardzo zgadzamy się z tym cytatem – opowiada o pomyśle na mural Rafał Góralski, jego współautor.

Zapraszamy do oglądania muralu i wielozmysłowego doświadczania świata wokół nas. Mural zlokalizowany jest na parkingu przy płockim ZOO, ul. Norbertańska. Mural powstał we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki im. Themersonów.


O Autorach:
„Galeria Rusz” to autorski projekt artystycznego duetu w składzie Joanna Górska (artysta) i Rafał Góralski (artysta i socjolog). Artyści specjalizują się przede wszystkim w tworzeniu sztuki publicznej – tworzą bilbordy, plakaty, instalacje, murale, animacje, performance i akcje. Projekt jest realizowany od 1999 roku w Toruniu i jest to najdłużej działający projekt tego typu na świecie, gdzie w stałej lokalizacji prezentowane są prace artystyczne. Od września 2013 roku działa również warszawski oddział Galerii Rusz. Artyści prezentują swojeprace na 3 nośnikach bilbordowych, w różnych lokalizacjach stolicy. Ekspozycja jest zmieniana na początku każdego miesiąca.

Zobacz również: Murale | Malarstwo

Mural w Płocku

Mural w Płocku

Mural w Płocku: