Garderoba nowoczesnego mężczyzny – te ubrania muszą znaleźć się w twojej szafie!

Zapewne większość z mężczyzn nie przepada za zakupami. Niejednych zakupy polegają na wejściu do sklepu, sprawdzeniu, co się podoba, przymierzeniu i dokonaniu zakupu. Jeśli jednak chcesz zbudować nowoczesną męską garderobę, to ten sposób robienia zakupów w sklepach z ubraniami dla mężczyzn nie jest dobry. Jak kupować stylowe ubrania męskie? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Kiedyś to były zakupy!
To zabawne, ale czasy, w których żyjemy, zwykło się dzielić na dwa okresy: przed pandemią i czasy pandemii. Zanim galerie handlowe objęto szeregiem zakazów i restrykcji, spędzanie niekończących się godzin na włóczeniu się po centrach handlowych było dla wielu mężczyzn po prostu męczące. Część z nich zaopatrywała się w sklepach internetowych z ubraniami dla mężczyzn. Dziś nawet ta garstka panów, która lubiła spędzać czas na zakupach stacjonarnych, musi przywyknąć do trendu zakupów elektronicznych, za których powodzeniem stoi… pandemia. Covid-19 sprawiła, że wiele sklepów zorientowało się, że e-commerce to jedyna słuszna droga. To jednak dobra informacja: według badań, trend zakupów odzieżowych zostanie z nami na dłużej i coraz więcej mężczyzn będzie zamawiało ubrania męskie online. Przy okazji mężczyźni staną się jeszcze bardziej wymagający co do jakości ubrań, warunków zwrotu i obsługi klienta, cen, przesyłek, itd.

W stronę minimalizmu
Z drugiej strony pandemia sprawiła, że – niestabilni finansowo – o wiele bardziej zaczęliśmy dbać o domowy budżet i ograniczyliśmy wydatki na odzież. To w zasadzie dobry krok w stronę stworzenia szafy minimalistycznej, tzw. kapsułowej. Wiadomo – czasem kupować ubrania dla mężczyzn trzeba. Jak jednak kupić tylko to, czego potrzebujesz? Niech to będzie stylowa odzież męska, ale na tyle uniwersalna, że będziesz mógł bez problemu łączyć ją z innymi ubraniami w swojej szafie. Nasza rada: o wiele łatwiej jest zaopatrywać się w odzież nie w kilku, a w jednym sklepie internetowym z ubraniami dla mężczyzn. Nie tyle chodzi tu o redukcję kosztów wysyłki, a o sprawdzoną jakość i jednolitą rozmiarówkę, dzięki której unikniesz nieporozumień. Obecnie wiele sklepów internetowych z odzieżą męską dokładnie mierzy ubrania i każdorazowo podaje dane w tabeli pod opisami przedmiotów. Przykładem takiego sklepu może być np. Denley. Ręczne pomiary są o wiele bardziej wiarygodne niż deklarowane wartości w tabelach od producenta.

Czarna bluza z kapturem – bestseller każdego sklepu z modą męską

Nowoczesna moda męska
To jasne, że nie ma dobrej męskiej szafy bez absolutnych pewników: bluz z kapturem, jeansów czy T-shirtów. Te pozycje to must-have! Istotą szafy kapsułowej jest minimalizm, ale należy sobie uświadomić, że w ramach jednej szafy mogą okazać się niezbędne 3 lub 5 szaf kapsułowych związanych z trybem życia (np. męskie ubrania codzienne, do pracy, sportowe, domowe, trekkingowe, itp.). Nowoczesna moda męska jest… „inteligentna”, bo pozwala na swobodne dobieranie stylowych ubrań męskich, ale przede wszystkim – ogranicza konsumpcjonizm i wpisuje się w praktykę „mniej znaczy ”.

Garnitur – podstawa stylowych ubrań męskich

Niezbędniki w męskiej garderobie dżentelmena
Jeśli chodzi o budowanie garderoby z elegancką i stylową odzieżą męską, w twojej szafie nie powinno zabraknąć kilku niezbędnych elementów. Po pierwsze – garnitur, najlepiej granatowy lub szary. Nie ma znaczenia, czy oficjalny dress-code w pracy tego od ciebie wymaga, czy nie, modny garnitur męski będzie niezbędny. Zainwestuj też w marynarki (eleganckie i casualowe), które wyglądają stylowo założone nawet na T-shirt i jeansy. Nie zapomnij o koszulach męskich. Ich ilość dopasuj do swojego trybu życia. Przyda się też stylowy sweter męski z dekoltem w serek lub okrągłym w stonowanym kolorze, a do tego koniecznie klasycznie wyglądający płaszcz np. w modnym odcieniu camelowym lub elegancka kurtka pikowana męska i para eleganckiego obuwia.

Czytaj też: Projektant | Bluza | Moda |


źródło: materiał partnera / Denley