Gąska na Helu

„Gąska na Helu”. Genialne plakaty polskiego morza od Eweliny Gąski

Młoda ilustratorka przygotowała serię plakatów, które wprost odwołują się do kultury plażowania nad Bałtykiem. Przedstawiamy serie prac “Gąska na Helu”

„Gotowana kukurydza! Orzeszki w karmelu!” – unosi się głos umęczonego palącym słońcem młodzieńca, człapiącego po skrzypiącym plażowym piasku w gąszczu parawanów. Morska bryza, bikini i slipki, ryba na papierowym talerzu, zimne napoje z bąbelkami, skrzek mew i cieknące po rękach lody – to wszystko tworzy obraz wakacji nad polskim morzem i stanowi inspirację dla wystawy pt. „Gąska na Helu”.

Przygotowując plakaty projektantka postawiła na minimalizm. Udało jej się w kolorowy, zabawny sposób spojrzeć nieco krytycznym okiem na nadbałtyckie absurdy i zarazem uroki. Letnie uciechy nad Bałtykiem przebiegają według standardów wypoczynku, który utarty został w latach 90.


To wspomnienie zawieszone gdzieś między posypką na gofrze a rześkim popołudniowym rejsem po Zatoce Puckiej – czytamy w opisie wystawy, która zorganizowana została latem w Kinie Żeglarz w Jastarni.

Prace Eweliny Gąski publikowane były już w branżowych magazynach w Polsce i zagranicą. Wśród tytułów, w których można było zobaczyć jej grafiki znalazły się między innymi: BranD International Design Magazine oraz Form Magazine. Młodej ilustratorce udało się też zdobyć nagrodę w konkursach Klubu Twórców Reklamy – przyznano jej srebro oraz kilka wyróżnień. Więcej znajdziecie na stronie Eweliny: ewelinagaska.com.

Zobacz również: Grafika | Identyfikacja wizualna | Portfolio | Gdańsk | Gdynia | Sopot

Gąska na Helu