Młoda ilustratorka przygotowała serię plakatów, które wprost odwołują się do kultury plażowania nad Bałtykiem. Przedstawiamy serie prac „Gąska na Helu”

„Gotowana kukurydza! Orzeszki w karmelu!” – unosi się głos umęczonego palącym słońcem młodzieńca, człapiącego po skrzypiącym plażowym piasku w gąszczu parawanów. Morska bryza, bikini i slipki, ryba na papierowym talerzu, zimne napoje z bąbelkami, skrzek mew i cieknące po rękach lody – to wszystko tworzy obraz wakacji nad polskim morzem i stanowi inspirację dla wystawy pt. „Gąska na Helu”.

Przygotowując plakaty projektantka postawiła na minimalizm. Udało jej się w kolorowy, zabawny sposób spojrzeć nieco krytycznym okiem na nadbałtyckie absurdy i zarazem uroki. Letnie uciechy nad Bałtykiem przebiegają według standardów wypoczynku, który utarty został w latach 90.

To wspomnienie zawieszone gdzieś między posypką na gofrze a rześkim popołudniowym rejsem po Zatoce Puckiej – czytamy w opisie wystawy, która zorganizowana została latem w Kinie Żeglarz w Jastarni.

Prace Eweliny Gąski publikowane były już w branżowych magazynach w Polsce i zagranicą. Wśród tytułów, w których można było zobaczyć jej grafiki znalazły się między innymi: BranD International Design Magazine oraz Form Magazine. Młodej ilustratorce udało się też zdobyć nagrodę w konkursach Klubu Twórców Reklamy – przyznano jej srebro oraz kilka wyróżnień. Więcej znajdziecie na stronie Eweliny: ewelinagaska.com.

Zobacz również: Grafika | Identyfikacja wizualna | Portfolio | Gdańsk | Gdynia | Sopot

Gąska na Helu