Gdańsk z nowym apartamentowcem. Tak będzie wyglądać Grano Residence

W samym sercu Gdańska na Wyspie Spichrzów powstaje Grano Residence. To nowa inwestycja mieszkaniowa, której projekt powstał w pracowni KD Kozikowski Design.

Grano Residence ma wyróżniać luksus. Wewnątrz powstanie 141 wysokiej klasy apartamentów. Dodatkowym atutem ma być lokalizacja obiektu, powstaje bowiem na Wyspie Spichrzów, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta.

Bryła budynku Grano Residence oraz powstającego obok, należącego do tego samego kompleksu, Hotelu Grano przypomina kształtem dawne gdańskie spichlerze, dzięki czemu w sposób harmonijny wpisuje się w architektoniczny krajobraz wyspy. Jednocześnie, pracownia KD Kozikowski Design zadbała o nowoczesny charakter projektu. Udało się to osiągnąć poprzez wybranie wysokiej jakości materiałów budowlanych oraz przeszkleń, co w połączeniu z fasadą kreuje wyjątkowy charakter inwestycji.

Także części wspólne wnętrz obiektu zostały zaprojektowane przez wspomnianą pracownię. Inspiracją dla ich stworzenia była bogata architektura i wzornictwo popularnego w latach 20. ubiegłego wieku stylu art déco, charakteryzującego się geometrycznością inspirowanych kubizmem i futuryzmem form. Styl ten zbudowany jest na kontraście pomiędzy ładem i porządkiem zastosowanych kształtów oraz bogactwem i elegancją wykorzystywanych materiałów. Ważnym elementem są także wszechobecne złocenia, które ozdobią wnętrza i nadadzą im  luksusowego charakteru.

Do sprzedaży trafiły apartamenty o układzie 1 do 3 pokoi, których powierzchnia sięga od 31 do 82 m kw. Charakteryzują się one przestronnością i funkcjonalnym układem pomieszczeń. Maksymalny komfort użytkowania zapewnia również odpowiednie doświetlenie wnętrz uzyskane dzięki zastosowaniu dużych okien oraz ponadstandardowa wysokość pomieszczeń wynosząca 2,7 m.

Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na drugi kwartał 2020 roku.