Deo Plaza Wyspa Spichrzów. Zobacz nową inwestycje w sercu Gdańska

O zagospodarowaniu terenów VII kwartału Wyspy Spichrzów w Gdańsku mówi się od wielu lat. Dziś wiemy, że już w pierwszym kwartale tego roku stanie się on dużym placem budowy.

Projekt o nazwie “Deo Plaza Wyspa Spichrzów” powstanie na terenie o łącznej powierzchni liczącej ponad 46303 mkw. i rozciągać się będzie wzdłuż nabrzeża Motławy od strony Zielonego Mostu. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym powstanie 4 gwiazdkowy hotel ze 150 pokojami, restauracją, oraz salami konferencyjnymi. Budynek posiadać będzie 7 kondygnacji naziemnych oraz dwupoziomowy, podziemny parking. Inwestor “Spichlerz Ognisty Wóz” już zawarł umowę z firmą “Dobry Hotel”, który zostanie operatorem obiektu.

Drugi etap przewiduje budowę kompleksu apartamentowców i biur. Część z nich przeznaczona zostanie na wynajem reszta na sprzedaż. Na dolnych kondygnacjach, przewidziano również  powierzchnie przeznaczoną na handel i usługi. Prace budowlane będą trwać do drugiej połowy  2018r.  Projekt powstał w gdańskiej pracowni architektonicznej KD Kozikowski Design. 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły