nowy szyld

Gdynia: nowy szyld magla zapowiedzią estetycznej rewolucji

Stowarzyszenie Traffic Design poinformowało o nowym, długofalowym projektem współpracy z miastem Gdynia. Jesienią odbędzie się Biennale Traffic Design, to znaczy, że już za kilka miesięcy w Gdyni pojawią się nowe projekty elewacji oraz szyldy tworzone w ramach współpracy z miejskimi i prywatnymi podmiotami. Nowy szyld magla to dopiero przedsmak tego, co nas czeka.

W ramach zapowiedzi tej współpracy wykonano nowy szyld, który wskazuje wejście do magla przy ul. Abrahama. To ręcznie namalowany szyld, który tradycyjną metodą wykonała Eugenia Tynna. Szyld magla powstał w nowym warsztacie Stowarzyszenia przy ul. Żeromskiego 36 w Gdyni. Wkrótce miejsce to stanie się otwarte dla większego grona – zorganizowane zostaną tutaj wystawy i spotkania dotyczące przestrzeni miejskiej.

Biennale Sztuki Miejskiej odbędzie się jesienią tego roku na Wzgórzu Świętego Maksymiliana. Program wydarzenia przygotowano tak, aby w Biennale zaangażowanych mogło być jak najwięcej mieszkańców, artystów i projektantów z całej Polski. Tym razem poruszone zostaną aspekty związane ze spędzaniem wolnego czasu i zabawą w mieście. Tutaj liczy się aktywność mieszkańców i ich głos. Przykładem jest kwestia miejsc parkingowych — gdynianie mogą wypowiedzieć się o ich lokalizacji wypełniając specjalną ankietę (tutaj).

Pozytywnych zmian będzie więcej! Przed członkami Stowarzyszenia jest całoroczna praca projektowa w różnych obszarach i różnych częściach miasta. Dzięki temu nowe elewacje budynków czy szyldy zakładów rzemieślniczych pojawią się między innymi na Grabówku, w Orłowie i na Oksywiu.

nowy szyld


Naszym celem jest propagowanie dobrych praktyk dotyczących estetyki przestrzeni publicznej i przyjaznego miasta. Do działań zostały włączone różne instytucje miejskie, między innymi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych oraz Wydział Budynków. Prowadzimy rozmowy z różnymi grupami interesariuszy, mających wpływ na wygląd i funkcjonowanie Gdyni. Chcemy zaangażować jak najwięcej podmiotów także te z sektora prywatnego. Mogą się do nas zgłaszać także właściciele i administratorzy budynków, którzy szykują się do remontów elewacji. Być może uda nam się wesprzeć ich projektowo lub doradzić – powiedziała Monika Domańska z Traffic Design.

W przestrzeni miasta pojawią się nie tylko nowe szyldy. Traffic Design zajmie się także projektowaniem i uspokajaniem kolorystyki elewacji, czy działaniami mającymi na celu poprawę funkcjonalności terenów zielonych. Gdynio, jesteś w dobrych rękach!

Czytaj też: Metamorfoza | Renowacja | Blok | Ciekawostki

fot. Rafał Kołsut, źródło: Stowarzyszenie Traffic Design