Gdynia: rzeźba Dziewczynki autorstwa Tewu wróciła na miejsce!

W lutym informowaliśmy, że rzeźba Dziewczynki została zniszczona. Jej twórca Tewu właśnie ogłosił, że dzieło zostało zrekonstruowane i wróciło na dawne miejsce.

“Za każdym razem jak ktoś niszczy moją pracę zastanawiam się co kieruje tą osobą” – napisał na swoim Instagramie Tewu, publikując zdjęcie pozostałości rzeźby. To dziewczynka, która ustawiona była na ulicy Abrahama, za ogrodzeniem tuż obok sklepu.

Tewu instaluje swoje rzeźby bez formalnych zgód. Taki jest właśnie street art. Jego rzeźby często znikały po kilku dniach. Demontowali je zarządcy terenu albo po prostu ktoś je zabierał. Z Dziewczynką z ul. Abrahama było inaczej – przez kilka lat rzeźba stała nienaruszona. Do czasu. W lutym ktoś zniszczył rzeźbę, z której niewiele zostało.

Żeby rozłupać kawał betonu, który w dodatku umieszczono za płotem, naprawdę trzeba się postarać. Instalując każdą z rzeźb, liczę się z tym, że taka chwila prędzej czy później nadejdzie. Jednak gdy już do tego dochodzi, bardzo to przeżywam i jest mi naprawdę źle. Ta dziewczynka była dla mnie szczególnie ważna. To, że uchowała się tak długo, czyniło ją wyjątkową – napisał wtedy Tewu na swoim profilu na Instagramie.

Rzeźbę zniszczono w lutym 2022 roku

Po kilku miesiącach od tego zniszczenia rzeźbę udało się odnowić. Było to możliwe bo po czterech miesiącach od jej zniszczenia ktoś podrzucił pozostałości na pierwotne miejsce. Dziś Dziewczynka ponownie znajduje się za ogrodzeniem obok sklepu Biedronka przy ulicy Abrahama.

źródło: UM Gdynia, Tewu

Czytaj też: Gdynia | Sztuka | Wydarzenia  | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tewu (@tewu.tw)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły