Gdynia: stary szyld ze stacji SKM Redłowo powieszono w nowym miejscu

Szyld powstał dzięki działaczom stowarzyszenia Traffic Design, którzy we współpracy z SKM Trójmiasto przywrócili szyld ze stacji Redłowo SKM. Prosty napis powieszono kilka dni temu na kładce nad torami przy Pomorskim parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Powieszenie starego szyldu to kolejny przykład działań, nad których realizacją skupiają się działacze Traffic Design. Wcześniej stowarzyszenie mogliśmy poznać od strony prowadzenia działań projektowych i edukacyjnych, które za każdym razem koncentrują się wokół estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

W ramach najnowszej akcji powieszono dawny szyld informujący o przystanku SKM Redłowo. Kompleks stacji przeszedł niedawno remont i po zakończeniu prac nie było miejsca, aby szyld powiesić ponownie. Napis odzyskali działacze Traffic Design, który wyszli z inicjatywą powieszenia szyldu w innej przestrzeni dzielnicy. W efekcie niedawno pojawił się na kładce nad torami przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

fot. Rafał Kołsut, źródło: Traffic Design, UM Gdynia

Stowarzyszenie od 2014 roku działa przy estetyzacji stacji SKM Redłowo. Dotychczas udało się zmienić nie tylko szyld, ale też część małej architektury – budkę z hot dogami, kasę biletową i wyświetlacze.

Wcześniej pisaliśmy o targowisku, które przeszło metamorfozę dzięki Traffic Design. Nasz artykuł na ten temat przeczytacie tutaj.