Gdynia stawia na minimalizm. Nowe tablice informacyjne

Tablice informacyjne zamontowano na Kamiennej Górze w Gdyni. Wskazują kierunek i odległość do popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów. Tablice mają prosty kształt, a napisy umieszczono na białym tle.

Za montaż nowych tablic odpowiada Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni. Są częścią Systemu Identyfikacji Miejskiej, na który składają się oznakowania ulic i budynków. Projekt opracowano już w 2010 r. i konsekwentnie stosowany jest do dziś przy nowych inwestycjach.

W ostatnich tygodniach zamontowano 17 tabliczek, które kierują do popularnych w Gdyni miejsc. Tablice można zobaczyć na Kamiennej Górze. Zamontowane zostały głównie na istniejących słupach oświetleniowych i infrastrukturze technicznej. Podłużne tablice mają białe tło, a treści zostały naniesione czerwonymi literami. Większą czcionką jest nazwa miejsca w języku polskim, a mniejszą w języku angielskim. Przy krawędzi znajduje się informacja o odległości danej lokalizacji. Na tablicy jest też prosty symbol graficzny.

Takie oznakowanie jest pomocne szczególnie dla osób, które odwiedzają Gdynię po raz pierwszy. Dzięki nowym elementom Systemu Identyfikacji Miejskiej łatwiej będzie dotrzeć do Parku Centralnego, na plażę „Śródmieście”, do Muzeum Miasta Gdyni, na bulwar Nadmorski czy na punkt widokowy na Kamiennej Górze – mówi Bartłomiej Austen, wiceprezydent Gdyni.


Wybrana kolorystyka tablic czyli białe tło z czerwonymi napisami to nawiązanie do powojennego oznakowania ulic w Gdyni. Pierwszy raz pisaliśmy o tym w 2023 r., kiedy Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni wymienił pylon z tablicami kierującymi do wybranych obiektów na al Piłsudskiego.

W ostatnim czasie przeprowadziliśmy również kompleksową wymianę tablic z nazwami ulic na alei Zwycięstwa, wymieniliśmy również część tablic na ul. Morskiej i w Śródmieściu. Celem jest porządkowanie przestrzeni publicznej. Tablice z nazwami ulic, systematycznie będą wymieniane również w innych częściach naszego miasta – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

fot. M. Mielewski

źródło: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni (www.zdiz.gdynia.pl)

Czytaj też: Miasto | Identyfikacja wizualna | Gdynia | Ciekawostki | Grafika | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły