koronka

Gigantyczna koronka na ścianie kamienicy. To nowy mural od NeSpoon

Koronka powstała oparciu o typowe greckie wzory koronek. Mural powstał w mieście Patras w Grecji.

Patras to trzecie co do wielkości miasto w Grecji. Kilka dni temu polska artystka NeSpoon ozdobiła ścianę jednego z budynków nietypowym muralem. Gigantyczna koronka powstała na ścianie kamienicy. Ma tradycyjny biały kolor i namalowana została na granatowym tle. To bliskie Grekom barwy.

Po przyjeździe na miejsce NeSpoon rozmawiała z właścicielką budynku, który miała ozdobić. Okazało się, że matka właścicielki robiła wcześniej koronki i dom jest ich nadal pełen. Projektantka miała już w głowie pomysł, co wymaluje na ścianie budynku, ale postanowiła zmienić swój plan. W efekcie na ścianie pojawiła się koronka, której wzór Polka znalazła w domu.

Staram się, żeby to, co robię było lokalne i związane z miejscem, w którym pracuję. Kolorystyka pracy była dość oczywista. Biały i niebieski to kolory Grecji, pojawiają się wszędzie – tłumaczy NeSpoon.


Autorka przyciemniła odcień niebieskiego, żeby nie był tak oczywisty. Całość wygląda teraz trochę jak gwiezdna instalacja na nocnym niebie.

Sąsiedzi kamienicy gratulowali polskiej projektantce, dziękowali jej, a właścicielka budynku rozpłakała się ze wzruszenia. Było to bardzo budujące – dodaje NeSpoon. Mural powstał w ramach festiwalu ArtWalk.

Czytaj też: Sztuka | Kultura | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

źródło: NeSpoon