Głośnik wydrukowany z piasku. Pochodzi z Czech!

Projektanci z czeskiego studia DEEPTIME stworzyli wyjątkowy głośnik, który wyróżnia nie tylko świetna jakość dźwięku, ale również materiał, z którego został wykonany, bowiem niemal w całości powstał w piasku!

Studio DEEPTIME zaproponowało serię głośników inspirowanych naturą i organicznymi formami. To, co zaskakuje w nich najbardziej to fakt, że zostały dosłownie wydrukowane z piasku dzięki technologii druku 3D. Założyciele studia, Martin Hřeben i Ondřej Chotovinský, sami wymyślili cały proces druku, który polega na zmienianiu delikatnych i porowatych warstw nadruków piaskowych w hermetyczne i bezrezonansowe formy. W rezultacie otrzymujemy gładką, trójwymiarową obudowę stożkową z, która ma fakturę i wykończenie podobną do piaskowca. Poza piaskiem projektanci do wykonania głośników wykorzystali również utwardzacze, których pochodzenia nie znamy oraz naturalne pigmenty. Standardowa moc wyjściowa pełnego systemu nagłośnienia wynosi od 80 W RMS / 160 W. Parametry te mają zadowolić nawet najbardziej wymagających melomanów.
Projektanci wiedzę z zakresu akustyki czerpali również od inżynierów samochodowych, odpowiedzialnych za produkcje systemów nagłaśniających, dzięki temu udało się uzyskać jak najwyższą moc akustyczną głośników.