GŁOŚNIK ZASILANY ŚWIECZKĄ? TAK, TO DZIAŁA! [WIDEO]

Wierzcie nam lub nie, ale  ten niezwykły bezprzewodowy głośnik zasilany jest płomieniem z małej świeczki. Dzieje się tak ponieważ urządzenie wykorzystuje zjawisko termoelektryczne odkryte przez francuskiego fizyka Jeana-Charlesa-Athanase Peltiera.

“Efekt Peltiera” pozwala na tworzenie napięcia termoelektrycznego utworzonego pomiędzy skrzyżowaniem dwóch różnych rodzajów materiału. Różnica temperatur powoduje przepływ strumienia elektronów, w wyniku którego wytwarzane jest tyle energii elektrycznej, że wystarczy ona do zasilania niewielkiego urządzenia.  Moc głośników porównywalna jest do tych dostępnych  już na rynku, które wykorzystują połączenie Bluetooth.

Ciekawy jest również elegancki dobór materiałów i kolorów. Elementy wykonane są z włoskiej, ręcznie wyrabianej ceramiki oraz szkła. Pelty dostępny jest w ośmiu wersjach kolorystycznych. Autorzy zdają sobie sprawę, że głośnik ten nie zaspokoi potrzeb melomanów, ale urządzenie może stać się ciekawą alternatywą dla ludzi ceniących dobry design. Nam się ten pomysł bardzo podoba !

Projekt zostanie realizowany jeśli indiegogo uzbiera okrągłą sumę 100.000 $

tutaj możecie zakupić go w cenie 229 $ wspierając tym samym projektantów.