Głosowanie na najlepszy pawilon na EXPO 2020! Polska ma spore szanse, by wygrać

Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju otwarto pierwszego października 2021 roku. Wydarzenie trwa sześć miesięcy i zakończy się w marcu 2022 roku. Magazyn EXHIBITOR postanowił zebrać opinię internautów z całego świata. Na swojej stronie zbiera głosy, aby wyłonić najlepszy pawilon.

Głosować można na stronie klikając TUTAJ. Pawilon Polski ma spore szanse na zwycięstwo. Ma oryginalną formę i zdecydowanie wyróżnia się na plus. W styczniu serwis My Modern Met przygotował zestawienie “Pięciu niesamowitych konstrukcji, które zadebiutowały na targach Dubai Expo 2020”. Redakcja serwisu zaliczyła pawilon Polski do pięciu najlepszych! Obok naszego pawilonu w czołówce znalazły się też pawilony: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz Pawilon Zrównoważonego Rozwoju. Czy wygramy w ogólnoświatowym głosowaniu? Każdy może oddać jeden głos dziennie!

Charakterystycznym elementem Pawilonu Polski na Expo 2020 jest kinetyczna rzeźba, która okala budynek i wyglądem przypomina wędrujące ptaki. To metamorfoza mobilności. Cała architektura obiektu wykonuje gest zaproszenia: do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia, wspólnej biesiady, kontemplacji, podróży przez różnorodne krajobrazy. Budynek zaprasza do odkrywania kolejnych jego części poświęconych polskiej kulturze, naturze i technologii. Autorem budynku Pawilonu Polski na EXPO w Dubaju i wystawy są WXCA oraz Bellprat Partner ze Szwajcarii.


Nad wyglądem pawilonu równolegle pracowały warszawska pracownia WXCA i szwajcarskie studio Bellprat Partner, efektem tej współpracy jest spójna przestrzeń, która przenika i zaprasza odwiedzających do udziału w sekwencji zdarzeń, składających się na wielowymiarowe doświadczenie bliskiego naturze, świadomego, zrównoważonego życia w Polsce. Za szczegółową koncepcję narracji ekspozycji, kluczowe doświadczenia oraz produkcję wszystkich materiałów multimedialnych odpowiada konsorcjum Science Now, Stellar Fireworks i Tellart, które jest także pomysłodawcą „Polskiego Stołu” i strefy V „Poland. Landscapes of creativity”. Generalnym Wykonawcą Pawilonu Polski jest konsorcjum  Międzynarodowe Targi Poznańskie – FM Aldentro.

Nasza koncepcja polskiego pawilonu świadomie wpisuje się w wiodące hasło przyszłej wystawy. Odwołując się do symboliki wędrujących ptaków, chcemy pokazać dynamikę rozwoju współczesnego świata, wymiany kulturowej, handlowej, migracji społecznych – mówi Marta Sękulska-Wrońska współautorka projektu, partner w WXCA.

Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju trwa do końca marca 2022 r. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym Pawilonu Polski.

Jak wyglądają pawilony naszych sąsiadów? Nasz artykuł na ten temat znajdziecie klikając tutaj:

Niemcy, Rosja, Czechy… Pawilony naszych sąsiadów na EXPO 2020 w Dubaju

 

Czytaj też: Wydarzenia | WXCA | Architektura w Polsce | Drewno | whiteMAD na Instagramie

źródło zdjęć: PAIH