Z głową w chmurach: dzięki tej instalacji marzyć może każdy

Head in the Clouds to niezwykła instalacja, która pojawiła się w mieście Montpellier na południu Francji. Dzięki niej każdy może w codziennym zgiełku przystanąć, odetchnąć i pomarzyć.

Chmury stworzyła dwójka francuskich projektantów: Mickaël Martins Afonso oraz Caroline Escaffre-Faure w ramach festiwalu “Architectures Vives”.

Wewnątrz białych i miękkich chmurek umieszczono szczeliny, w których można umieścić głowę. Projektanci chcieli, aby w ten sposób powstało miejsce, które znajduje się wprawdzie w przestrzeni publicznej, ale stwarza możliwość odizolowania się od otoczenia. To właśnie “bujając w obłokach” mamy zapomnieć o problemach i odnaleźć spokój. To również doskonałe miejsce, w którym można marzyć (lub jeśli ktoś woli – bujać w obłokach).

Chmury zdają unosić się nad ziemią, ponieważ zostały przymocowane specjalnymi żyłkami. Stanęły w nieprzypadkowym miejscu, na dziedzińcu jednego z montpellierowskich podwórek. Lokalizację wybrano celowo, ponieważ takie podwórko jest dobrze odizolowane od hałasu miasta.

zdjęcia: Paul Kozlowski © photoarchitecture.com