Grafeoiphobia. Meble, dla tych, którzy nie lubią pracować przy biurku!

 

Jak zauważają eksperci, trendy w sposobie pracy znacznie się zmieniły w ostatnich latach. Wynika to między innymi ze stanowisk, które zajmujemy, a także coraz częstszym trybie pracy zdalnej, dzięki czemu możemy pracować nawet z łóżka.

Właśnie dla takich osób powstała kolekcja Grafeoiphobia! 

Meble pochodzące z tej kolekcji zostały zaprojektowane w taki sposób, by móc się na nich wygodni położyć, wraz z naszym komputerem, smartfonem, czy lekturą, którą musimy przeczytać na kolejny dzień. Ich kształty zostały zaprojektowane w taki sposób, by nadać ciału jak najbardziej naturalną, a co za tym idzie wygodną pozycję, przy której nie będziemy musieli napinać mięśni, prowokując tym dodatkowego wysiłku. 
Inspiracją dla autora, Geoffreya Pascala, były badania prowadzone przez NASA nad tak zwaną Neutral Body Position (NBP). Chodzi w niej o to, że dzięki wielu punktom wsparcia dla naszego ciała i kręgosłupa mamy wrażenie, że nasze ciało jest zdecydowanie lżejsze. Wynika to z równomiernego rozłożenia ciężaru na „punktach wsparcia”. Dzięki nim, leżąc na meblu z kolekcji Grafeoiphobia, nie czujemy ucisku w żadnym miejscu. Inaczej ma się to w przypadku np. fotela przy biurku, przy którym siedząc, po jakimś czasie odczuwamy dyskomfort i ból w dolnych partiach ciała. 

Tak więc połóż się wygodnie i bierz się do pracy!