kolekcja Stonington

Grand Concept – seria gresów od marki Opoczno do nowoczesnych wnętrz

W przestrzeni warszawskiej Galerii Ornament marka Opoczno zaprezentowała swoje premierowe kolekcje gresów z serii Grand Concept, inspirowane naturalnymi kamieniami oraz motywami industrialnymi.

Trzynaście kolekcji wielkoformatowych gresów z Opoczna mieli okazję zobaczyć na żywo dziennikarze i architekci podczas prezentacji we wnętrzach Galerii Ornament. Gospodynią tego wyjątkowego miejsca jest architekt wnętrz Anna Koszela, która zaaranżowała przestrzeń idealną do ekspozycji serii. Grand Concept  stanowi połączenie niepowtarzalnych wzorów, luksusowej, polerowanej powierzchni oraz imponujących formatów.

Uczestniczący w spotkaniach dziennikarze i architekci poznali wszystkie premierowe kolekcje, które charakteryzuje świeża, wychodzącą poza schematy interpretacja klasycznych materiałów: kamienia naturalnego, betonu i stali.

Podstawą projektów graficznych wszystkich kolekcji z rysunkiem kamienia są skany autentycznych minerałów. To wzornictwo bazuje zarówno na klasycznym, dostojnym rysunku marmuru, jak i surowym, żywiołowym obliczu wysokogórskiej skały. To sprawia, że najnowsze kolekcje stanowią doskonałą propozycję nie tylko dla wielbicieli aranżacji w klasycznym stylu, ale również dla miłośników nowoczesnych, bardziej minimalistycznych rozwiązań.

Gwiazdą prezentacji była flagowa kolekcja Color Crush, z charakterystycznym melanżem żył, załamań i rozświetleń tworzących mocny rysunek, podkreślony wyjątkowym kolorem granatu. Pierwowzorem kolekcji jest labradoryt, minerał odkryty na półwyspie Labrador w Ameryce Północnej. To kamień ceniony ze względu na swoje metaliczne refleksy, które w najpiękniejszych i najrzadszych okazach prezentują niezwykle szeroką gamę kolorów, w tym odcienie niebieskiego i brązu.

kolekcja Color Crush

Kolekcja Stonington odkrywa przed nami majestatyczne oblicze natury. W unikalny sposób łączy w sobie mocny charakter i niepowtarzalny urok kamienia naturalnego w odcieniach szarości. Mocny, wyrazisty rysunek tworzą zdecydowane, ciemne żyły w odcieniach grafitów i brązów, a głębi dodaje polerowana powierzchnia. Kolekcja Marble Skin stanowi powiew niewymuszonej elegancji w najlepszym wydaniu. Inspirowana ponadczasowym marmurem, prezentuje jego szlachetne i klasyczne oblicze. Kolorystyka płytek utrzymana jest w odcieniach głębokiej szarości w surowym, matowym wykończeniu. Całość została podkreślona brązowymi i czarnymi żyłami wykończonymi błyszczącym tuszem. To kolekcja, która będzie stanowić bazę aranżacji w różnych stylach.

Kolekcja Silver Point udowadnia, że szarości, podobnie jak naturalne materiały, nigdy nie wychodzą z mody. Płytki zdobi niezwykle dyskretny wzór marmuru w odsłonie srebra. Minimalistyczny efekt został podkreślony dzięki matowemu wykończeniu. Połączenie chłodnej szarości z rysunkiem marmuru stanowi doskonały punkt wyjścia do aranżacji utrzymanych w różnych stylach wnętrzarskich. Te oryginalne płytki zaspokoją gusta zarówno osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań, jak i tych, którzy cenią ponadczasowe materiały. Szlachetny, a zarazem surowy charakter kamienia oddaje wzór płytek z kolekcji Essential Graphite. Motyw wysokogórskiej skały z wyraźnie odwzorowanymi spękaniami pokazuje naturę w swojej najlepszej odsłonie. Płytki utrzymane są w ciemnym, grafitowym odcieniu, którego głębię przełamują białe żyły. Kolekcja sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach.

Trzynaście nowych kolekcji (11 polerowanych i 2 matowe) występuje w trzech formatach płytek: 60×60 cm, 80×80 cm oraz 60×120 cm. Orientacyjne ceny: 189,99 zł/m kw. (60×60 cm), 199,99 zł/m kw. (80×80 cm), 219,99 zł/m kw. (60×120 cm).

Czytaj więcej: Ceramika | Wnętrza | Mieszkanie | Minimalizm

źródło: materiały prasowe Opoczno

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły