Greta Thunberg doczekała się własnego muralu. Ma niemal 20 metrów! 

Greta Thunberg, młoda aktywistka działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie. Działania Szwedki wspierane są przez największe organizacje międzynarodowe, w tym między innymi WWF, Greenpeace, czy nawet Organizację Narodów Zjednoczonych, gdzie Greta kilkukrotnie przemawiała do zgromadzonych dyplomatów. MIeszkańcy San Francisco postanowili upamiętnić młodą aktywistkę ogromnym muralem.

Mural powstał na jednym z budynków mieszczących się na Mason Street, niedaleko jednego z najbardziej znanych placów w mieście – Union Square. Autorem muralu jest pochodzący z Argentyny grafik i malarz Andrés Petreselli, który posługuje się pseudonimem artystycznym Cobre. Jego najnowsze dzieło przedstawia portret Grety Thunberg, który ma wysokość 18 metrów i szerokość niemal 10 metrów.

Mural powstał dzięki wsparciu organizacji non-profit One Atmosphere, która koordynowała powstawanie muralu, a także zorganizowała zbiórkę pieniędzy. Mural ma inspirować młode pokolenie i przypominać, że nawet w młodym wieku można silnie działać na rzecz ochrony klimatu i środowiska. Głosy internautów w kwestii muralu są podzielone. Jedni są zachwyceni, że młoda aktywistka doczekała się upamiętnienia w takiej formie, dzięki czemu jej przekaz może dotrzeć do jeszcze szerszego grona osób. Inni zwracają uwagę, że grafika nie należy do najlepszych, a wykorzystanie takiej ilości farb nie jest rozwiązaniem ekologicznym.