Szkatułka Małpka Spring Copenhagen

Gromadka zwierzaków to dopiero początek. Nowości marki Spring Copenhagen

Duńska marka Spring Copenhagen wita tegoroczną wiosnę nowymi propozycjami akcesoriów do wnętrz. Zgodnie z porą roku i nazwą brandu – świeżymi, urokliwymi i radosnymi.

Wiosna to czas, kiedy lubimy zmieniać siebie samych i otaczającą nas przestrzeń. Przyroda rozkwita, a my rozkwitamy w raz z nią, w naszych nowych strojach, fryzurach i – domowej aranżacji. Tę ostatnią najłatwiej zaś odświeżyć za pomocą wnętrzarskich dodatków. Niezrównana marka Spring Copenhagen wychodzi nam naprzeciw, serwując garść przepięknych gadżetów, dzięki którym w domu zrobi się weselej, ładniej i wygodniej.

Godzina odpoczynku

Zaczynamy od mini mebla i maksi latarki. Ławka Una Ora jest lekka, wygodna i łatwa do przeniesienia w miejsce, w którym będzie nam akurat najbardziej przydatna (we wnętrzu domu, ale przy bezdeszczowej pogodzie także na zewnątrz). Siedzisko jest zbudowane ze szczebelków. Stożkowate nogi i smukłe kształty całości kojarzą się ze wzornictwem lat 60. ubiegłego stulecia. Ławka wykonana została z drewna bambusowego, poddanego procesowi nawęglania, który nadał mu odcień zbliżony do koloru dębiny. Una Ora to propozycja elegancka i praktyczna. Jej nazwa po włosku oznacza godzinę – w intencji projektantów jest to godzina na odpoczynek, czas dla siebie. Warto wtedy zaopatrzyć się w przenośną lampkę (zwłaszcza jeśli postanowimy przysiąść na ławeczce w ciepły wieczór). Lampy Snowball, zaprojektowane dla Spring przez duet Mencke & Vagnby, będą idealne na taką okazję! Sprawdzą się też w sypialni albo w pokoju dziecięcym, dają bowiem miękkie, łagodne światło. Zgodnie z nazwą, przypominają śnieżne kule (w dwóch rozmiarach), umieszczone na dyskretnych podstawach. Mleczne szkło, jasne drewno, ciepłe światło – czy potrzeba czegoś więcej, aby rozjaśnić wiosenną noc?

Pudełko-niespodzianka

Spring Copenhagen ma w ofercie wiele dekoracyjnych przedmiotów, które nie tylko zdobią wnętrze, ale też pełnią w nim funkcje praktyczne. Takie zadanie mają m.in. różnego rodzaju pojemniczki, pudełka i szkatułki. Wśród nowości pojawiły się dwa projekty tego rodzaju: szkatułka Monkey Bowl oraz pudełko Diplo. Pierwszy pojemnik ma kształt głowy sympatycznej małpki. Wykonany jest z drewna orzechowego i bukowego, zabezpieczonego woskiem pszczelim. Posłuży do przechowywania drobiazgów, np. biżuterii, ale może też być używany do serwowania słodyczy, jako misa z pokrywą. Zaprojektowali go Mencke & Vagnby. Z zupełnie innej stylistycznej bajki pochodzą pudełka Diplo (projekt Studia Baki). Zrobione z woskowanej dębiny (drewna oraz sklejki), proste i funkcjonalne, sprawdzą się w domu albo w biurze. Tajemnica tego projektu to sposób podzielenia pojemnika na dno i pokrywkę za pomocą ukośnych linii. Pozornie nieskomplikowany zabieg czyni z oczywistej formy zaskakujące dzieło designu. Co więcej, Diplo wytwarzane są w dwóch odcieniach, które można ze sobą miksować: kupujemy dwa pudełka, a otrzymujemy cztery!

Łaba bambusowa Ora, szkatułka Małpka i Żaba Spring Copenhagen

 

Pies, który mówi

Na koniec gadżety, które pełnią funkcje czysto dekoracyjne, choć mogą być także zabawkami dla dzieci, tych dorosłych i tych nieletnich (za wyjątkiem najmniejszych maluchów, dla których drobne elementy mogą być niebezpieczne). Do rodziny drewnianych zwierzątek projektu Chrestena Sommera dołączył kotek Hope oraz dwa psiaki: Woody i Coco. Będą wspaniałą ozdobą na półce lub stoliku, pomogą podczas pracy przy biurku, ucieszą jako podarek z różnych okazji albo bez okazji. Dzięki ruchomym elementom zwierzaki mogą przybierać różne pozy, wyrażać nastrój i tym sposobem prowadzić dialog ze swoim opiekunem – albo w jego imieniu, z bliską mu osobą. Zatem – miłej zabawy! Przecież mamy wiosnę…

Wyłącznym dystrybutorem na Polskę marki Spring Copenhagen jest Pufa Design (www.pufadesign.pl), sklep z najlepszym wzornictwem polskim i zagranicznym, głównie skandynawskim. Showroom Pufa Design mieści się w Kołobrzegu przy ul. Bałtyckiej 31.

Czytaj też: NaczyniaDetal | Meble ogrodowe | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

źródło: Pufa Design