Gwiazda Morza we Władysławowie. Na kilka dni przenieśliśmy tam naszą redakcję

Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT we Władysławowie to nowoczesny kompleks, w skład którego wchodzi liczący cztery gwiazdki hotel oraz dwa budynki Apartments z wakacyjnymi apartamentami. Niedawno odwiedziła go nasza redakcja. To jeden z nielicznych obiektów w Polsce, który łączy oferty beauty, spa&wellness i active.

Powstaniu obiektu przyświecała filozofia połączenia wypoczynku z rekreacją i sportem. To propozycja dla tych osób, które czerpią radość i siłę z ruchu oraz aktywności na świeżym powietrzu, uwielbiają sporty wodne i dbają o siebie, a także swoich bliskich. To właśnie z myślą o tym programie Gwiazda Morza przygotowała Instytut SPA i profesjonalne centrum fitness.


Instytut SPA Gwiazda Morza to jedenaście nowoczesnych gabinetów, które powstały w oparciu o inspiracje czerpane z natury, w duchu wellbeing oraz profesjonalne saunarium. Otoczenie Resortu, na które składają się nadmorskie wydmy, sosnowe lasy oraz bezkresny widok na morze stanowią doskonałe tło dla planowanych zabiegów. Spokój, cisza i relaks w połączeniu z możliwością poprawy kondycji całego ciała to idealny zestaw, który ma gwarantować zadowolenie każdego gościa.

Jedną z głównych idei Resortu jest zapewnienie profesjonalnej oferty dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Atrakcją jest tutaj przeszklona, licząca 16 metrów wysokości ścianka wspinaczkowa, która powstała w centralnej części obiektu, w bezpośrednim sąsiedztwie pokoi. Na jej szczycie znalazł się punkt widokowy. Można z niego podziwiać otwarte morze, port i Zatokę Pucką.

W obiekcie znajduje się też basen o długości 20 metrów, kolejny to basen relaksacyjny oraz jacuzzi i basen infiniti. Te ostatnie znajdują się na dachu hotelu. Kryte baseny zrealizowane został w technologii Silver Pool, co oznacza, że do oczyszczania wody nie zostanie użyty powszechnie stosowany chlor, a jony srebra, które należą do najzdrowszych, a zarazem najbardziej ekologicznych z obecnie znanych technik.

Gwiazda Morza oferuje 88  pokoi i 12 unikatowych apartamentów w części hotelowej oraz apartamenty wakacyjne w części Apartments. Jednocześnie może tutaj nocować nawet 400 osób. Autorem projektu hotelowych wnętrz jest krakowska pracownia Iliard Architecture & Interior Design. Stylistyka wnętrz to nieformalny, komfortowy i przyjazny klimat, w którym znajdują się naturalne polskie gatunki szczotkowanego, piaskowanego drewna, kamienia, betonu, lnu, kamionki i miedzi. Wnętrza mają skandynawski klimat, które uzupełniają meble i dodatki od polskich projektantów. W każdym pokoju meble i dodatki zostały indywidualnie zaprojektowane przez architektów hotelu i ich kooperantów.

Kompleks z powodzeniem zadowoli fanów dobrej kuchni. Dla gości, mieszkańców i turystów przygotowano pięć lokali ze zróżnicowanym menu: główną restaurację hotelową – N54, restaurację  H12, lobby bar, Sky Bar i Beach Club. Serwowane w nich dania bazują na produktach ekologicznych od lokalnych dostawców. Niewątpliwym wyróżnikiem tych punktów jest otwarta kuchnia i formuła live cooking. Goście mogą zajrzeć do kuchni i zobaczyć, jak jest przygotowywane ich danie. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 1 maja 2019 r.

Publikacja powstała w hotelu Gwiazda Morza we Władysławowie, dokąd na kilka dni przenieśliśmy swoją redakcję. To miejsce z dobrą infrastrukturą, gdzie w ciągu dnia mogliśmy wykonywać swoje obowiązki zawodowe, a po godzinach pracy korzystać z wachlarzu zajęć sportowych i spa, które oferuje hotel oraz genialnej kuchni.

zdjęcia: redakcja, materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły