Hala 100-lecia KS Cracovii już gotowa. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce! 100-lecie klubu sportowego Cracovia to wielkie wydarzenie dla wszystkich małopolskich fanów piłki nożnej. Z jej okazji poza spotkaniami z piłkarzami, warsztatami i wieloma inicjatywami sportowymi powstała także hala sportowa, która nie tylko posłuży młodym sportowcom, ale również osobom niepełnosprawnym!

Hala 100-lecia Cracovii to prosta, horyzontalna bryła, która idealnie wpasowuje się w nieregularny krajobraz okolicy. Ciekawym zabiegiem było zintegrowanie obiektu z otoczeniem, między innymi poprzez przeprowadzenie wałów, którymi dotrzemy na dach budynku, czy stworzenie wgłębień terenu, z których wywieziono niemal 22 tysiące m sześć. ziemii. 
Dach hali pokryty został trawą i kwiatami, które tworzą sztuczną polanę z widokiem na panoramę miasta. Elewację budynku, który stanie przy Alei Focha pokryto Cor-Ten’em zapewniającym odporność na korozję, a jego charakterystyczne rdzawo-brunatne zabarwienie dodaje obiektowi nowoczesnego wyglądu. Dodatkowo, budynek został pokryty niemal 1000 mkw. szklanych fasad i przeszkleń.

 

Główny element obiektu stanowi hala gier o wymiarach 44×26 metrów. Przy niej powstaną trybuny na niemal 800 widzów. W obiekcie znajdzie się również siłownia, zaplecze rehabilitacyjno-sanitarne oraz taras widokowy i kawiarnia. Oddana do użytku hala to przede wszystkim symbol Cracovii, ale także Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych oraz ośrodek przygotowań paraolimpijczyków i miejsce rozgrywek lokalnych klubów sportowych. Obiekt pełni również funkcje publiczne, a to dzięki sali wielofunkcyjnej oraz części hotelowej.

Hala przy al. Focha znalazła się na liście obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury fizycznej i otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 13 mln zł. Resztę kosztów – ok. 32,5 mln zł – pokryła Gmina Miejska Kraków.

 

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Mat. Prasowe / krakow.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły