Dom-ikona przeszedł gruntowną modernizację. Teraz zachwyca

Hambly House zbudowany został na początku 1939 roku. Budynek znajduje się w mieście Hamilton położonym około 70 km na południe od Toronto w Kanadzie.

Zaprojektował go Jack Hambly, wielki miłośnik nurtu modernistycznego. Dom uchodził swego czasu za doskonały przykład późnego stylu art deco. Budynek w 2013 r. zmienił właściciela. Jego stan techniczny był bardzo zły. Nowy inwestor postanowił go gruntownie wyremontować. Za renowacje i przebudowę domu odpowiadały dwa biura: DPAI Architecture oraz Tms+McNelly projects.

Architekci postanowili rozbudować dom o dodatkowe piętro oraz przestrzenną jadalnie i loggie otwartą na ogród. Architekci zachowali tradycyjną elewację urozmaicając ją współczesną stolarką okienną. Wnętrze domu jest słoneczne i bardzo jasne. Króluje w nim biel przełamana jaskrawymi, intensywnymi kolorami. Ciekawym akcentem jest sprzęt kuchenny w kolorze turkusowym.

Nowi właściciele zadbali również o zachowanie we wnętrzach kilku zabytkowych elementów takich jak sztukateria, schody oraz kominek. Kupno zdewastowanego domu było dla właścicieli dość ryzykowne, ale jak dziś twierdzą nie żałują decyzji .

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły