Hard Rock Cafe otworzyło hotel w kształcie gitary. Kosztował 1,5 mld dolarów! 

Hard Rock Cafe to jedna z najbardziej znanych sieci restauracji i klubów, która swoje lokale ma niemal we wszystkich najwiekszych miastach świata, w tym również w Warszawie. Najnowszy obiekt  zaprojektowany przez Klai Juba Wald Architecture otwarto właśnie na Florydzie. Budynek wzbudził zarówno zachwyt, jak i sporo kontrowersji.

Mierzący ponad 122 metry wysokości budynek kosztowa inwestora ponad 1,5 miliarda dolarów co sprawia, że jest to jeden z najdroższych kompleksów hotelowych na Florydzie. To, co najbardziej wyróżnia obiekt to jego nietypowy kształt. Bryła budynku przypomina gitarę, która jest znakiem rozpoznawczym sieci.

 

Niemal na całej długości 34-piętrowego hotelu zamontowano 2,3 miliona diod LED, które w nocy zmieniają budynek w gigantyczny ekran, na którym wyświetlane będą teledyski, zapowiedzi koncertów, a także bieżące wydarzenia, które będą odbywać się w hotelu. Na szczycie obiektu zainstalowano 6 potężnych reflektorów, które mają tworzyć na niebie słup światła imitujący struny gitary. Obiekt nie spodobał się jednak wszystkim. Wiele osób zwraca uwagę na zbyt przegadany wygląd, który jeszcze bardziej „udziwni” i tak już różnorodną architekturę Florydy. Jak wam się podoba obiekt?